Przedszkole Samorządowe nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim

Kącik Pedagogiczny

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Zapraszam do zapoznania się z artykułami Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim.
https://www.gov.pl/web/psse-piotrkow-trybunalski/wszawica
  • ŚMIERCIONOŚNY  CZAD
Referat  Zarządzania  Kryzysowego  i  Obrony  UM  Piotrkowa Trybunalskiego informuje, że w oparciu o coraz większą ilość wypadków zgłaszanych w ostatnim okresie na terenie Polski, a także miasta Piotrkowa Trybunalskiego dotyczących zatruć tlenkiem węgla  tzw. „czadem” ( w  tym ze skutkiem śmiertelnym ),  istnieje pilna potrzeba upowszechnienia wśród dorosłych, dzieci  i  młodzieży  informacji  o  zagrożeniach  powodowanych  przez  tlenek węgla.
Poniżej do pobrania ulotka informacyjna na w/w temat.
  • ZGAŚ RYZYKO

Celem przewodnim w/w programu jest ograniczenie liczby ofiar pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla. Prowadzona akcja ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pożarowego w obiektach mieszkalnych. Polecam do poczytania:-)
Zgaś ryzyko

  • CYBER PRZEMOC WOBEC DZIECI
Bezpieczeństwo naszych dzieci jest wartością priorytetową nie tylko dla rodziców,  także dla nauczycieli. W dobie XXI wieku , gdzie rozwinęła się  technologia multimedialna zagrożenia dla dzieci płyną ze wszystkich stron. Myślicie kochani ,że was to nie dotyczy- "mamy jeszcze małe dzieci'. Nic mylnego. Co dziennie nasze dzieci są atakowane zarówno przez gry internetowe, sam internet jak też  przez  reklamy i telewizję. Jak ograniczyć to zjawisko , wzmocnić odporność dzieci na pewne informacje i zachowania?Jak kontrolować strony internetowe naszych dzieci? Zapraszam do zapoznania się z linkami poniżej.
Fundacja dzieci Niczyje  
Nowa strona   http://fdds.pl/
Cyber przemoc
Bezpieczny internet - sieciaki.pl
http://www.piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl/
  • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Jak co roku kontynuujemy czytanie dzieciom codziennie w przedszkolu. Pragniemy by rodzice także właczyli się czynnie do akcji i czytali dzieciom przynajmniej 20 minut dziennie, codziennie. Jak czytanie wpływa na rozwój osobowości dzieci,  ich wyobrażnię, nabywanie umiejetności  oraz naukę - dowiecie się z linku poniżej:-)
Cpcd

 

 

Załączniki artykułu

Ulotka czad -str. 1 (pdf) 0.35mb, (pobrań: 290)
Ulotka czad -str. 2 (pdf) 0.35mb, (pobrań: 290)
wszawica (pdf) 0.07mb, (pobrań: 212)