Dzień głośnego czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.
Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci mogą też zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe propozycje, związane np. z zainteresowaniami.
W naszej grupie dzieci poznały wesołą twórczość Jana Brzechwy, cechy charakteru jak  "Samochwała", "Kłamczucha" a nawet "Leń". Poznały także wiersz  "Na straganie", bawiły sie dramą oraz układały warzywne puzzle.