"Tobie Polsko Śpiewamy" - edycja III

Już po raz trzeci w naszym przedszkolu odbył się konkurs patriotyczny " Tobie, Polsko, śpiewamy". Udział w nim wzięły dzieci ze wszystkich grup.
Uroczystość rozpoczął Kajtek z najstarszej grupy, który zarecytował wiersz o małym patriocie a następnie dzieci z grupy IV i V odśpiewały podniosłe pieśni "Piękna nasza Polska cała" oraz "Płynie Wisła, płynie". W czasie ich wykonywania w górze powiewały chorągiewki biało-czerwone - symbole naszej Ojczyzny. Następnie odbyła się część konkursowa. Zmagania grup oceniały: pani dyrektor i jedna z pań nauczycielek. Wszystkie grupy przygotowały i wykonały pieśni o charakterze patriotycznym bądź ludowym. Grupa I zatańczyła i zaśpiewała dwie pieśni ludowe: "Poszło dziewczę po ziele" oraz "Podaj rączkę". Grupa II zaśpiewała pieśń "Nasza Polska", którą zilustrowała przy pomocy chusteczek białych i czerwonych. Dynamiczną pieśń "To jest Polska" z użyciem chorągiewek biało-czerwonych wykonała grupa III. Natomiast pieśń "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" wykonała grupa IV a partie solowe zaśpiewali Daria i Mikołaj. Wszystkie dzieci miały przypięte do bluzek serduszka biało-czerwone. "Mój dom" - to pieśń w wykonaniu grupy V. Dzieci zilustrowały tekst gestami oraz zatańczyły w kole. Refren "Mój dom" bardzo się podobał publiczności, która włączała się i jego wykonanie. Ostatnia grupa VI wykonała pieśń ludową "Czerwone jabłuszko". Nie tylko ją zaśpiewała, ale zilustrowała ruchowo. Na zakończenie, już poza konkursem, Zosia z grupy III powiedziała wiersz "Twój dom". Będzie ona reprezentowała nasze przedszkole w innym konkursie. Jury oceniając występy dzieci wzięło pod uwagę zaangażowanie dzieci w wykonaniu pieśni, użycie rekwizytów oraz układy choreograficzne. We wszystkich kategoriach zostały przyznane pierwsze nagrody. Każde dziecko zostało nagrodzone wspaniałymi nagrodami. Natomiast główna nagroda została ustanowiona dla wszystkich grup i jest nią gra ekonomiczno - matematyczna "Na zakupy".