Przedszkolaki nasze kochane,
miło widzieć wasze buzie roześmiane.
Bo już wakacje się zaczynają,
więc i przygody na was czekają.

Życzymy wam słońca, radości, zabawy
niech się udadzą wszystkie wyprawy!
I choć na chwilkę się rozstajemy
zawsze o was mile wspominać będziemy.

Te dwa miesiące szybko miną
a rozłąka z wami będzie tylko chwilą.
Niektórzy już przedszkolne ściany pożegnali,
bo nową szkołę od września będą witali.

Dziękujemy wam za te lata wspaniałe.
Mieć takich zuchów to niebywałe!
Zdobywajcie szczyty, zaufacie losowi,
bo wszyscy jesteście naprawdę wyjątkowi.

BEZPIECZNYCH I CUDOWNYCH WAKACJI  życzy Dyrekcja i personel PS 5
11 czerwca grupa II i III wybrała się do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć wiele gatunków zwierząt, które tam przebywają. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań pana Pawła, gospodarza osady. Przedszkolaki również zapoznały się z pracą leśniczego. Była to także okazja do ruchu oraz spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
6 czerwca w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w  Piotrkowie Trybunalskim był wielki dzień.
Z okazji finału konkursu filmowego dla przedszkoli ph. "Żyj zdrowo" zorganizowanego w ramach Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego w sali dydaktycznej zaroiło się od młodych filmowców
Dzieci z grupy drugiej oglądały z wielką ekscytacją m.in. swoją filmową produkcję pt. Jarzynowa gimnastyka, a następnie odebrały przepiękne nagrody i medale  za wspaniałe efekty pracy zespołowej.
Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy sportowe, upominki, lody, dmuchana zjeżdżalnia, kolorowe balony, malowanie buzi. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej.
W ubiegłą sobotę nasza kadra nauczycielska wraz z innymi piotrkowskimi  placówkami doskonaliła swe umiejętności na warsztatach z KLANZY. Poznałyśmy nowe tańce, muzykę , zabawy muzyczno -ruchowe oraz aktywizyjące metody przekazywania i utrwalania wiedzy. Już nie możemy się doczekać , by pokazać przedszkolakom czego się nauczyłyśmy:-)
Dzieci z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole w XXII Edycji Konkursu Ekologicznego ,, W zgodzie z przyrodą” w PS nr 12. Wykazały się dużą wiedzą na temat życia pszczół oraz wykonały przepiękną pracę plastyczną w plenerze .
 Mikołaj i Paweł reprezentowali naszą grupę w konkursie "Bezpieczny przeszkolak", którego celem było utrwalenie wiadomości na temat bezpieczeństwa podczas zabawy, sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach. Nasi reprezentanci poradzili sobie znakomicie, wykazali się dużą wiedzą i z łatwością rozwiązywali wszystkie zadania konkursowe.
Miłość i przyjaźń to dwie wspierające siły, które pozwalają nam przetrwać największe problemy. Kiedy boimy się i upadamy, pomocną dłoń wyciągają do nas najbliższe osoby, kochający przyjaciele. Wspaniałym przykładem takiej relacji byli dzisiaj bohaterowie przedstawienia - Gerda i Kaj. Przedszkolaki z ogromnymi emocjami i zaciekawieniem śledziły przygody bohaterów oraz  poznały co naprawdę liczy się w życiu.
10-05-2024

Dzień Europy

W tym roku obchodzimy 20-tą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nasze przedszkole włączyło się w uroczystości upamiętniające to wydarzenie.
Już po raz trzeci w naszym przedszkolu odbył się konkurs patriotyczny " Tobie, Polsko, śpiewamy". Udział w nim wzięły dzieci ze wszystkich grup.

Poniedziałek 15 lipca 2024

Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna