Przedszkole Samorządowe nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim

U dzieci należy kształcić zachowania proekologiczne - uczyć ich, że natura to dar, który niestety ludzie niszczą. Dlatego nasze przedszkolaki w dniu dzisiejszym  uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski". Zaczęliśmy od pobliskich terenów przedszkola, boiska, osiedla a zebrane śmieci wyrzuciliśmy do specjalnych koszy segregujących odpady.
29-09-2022

Witamy, Witamy

Nareszcie! Spotkanie z panem Witkiem i panią Małgosią na żywo. Dzieci zadowolone typowały panie do nauki gry na kontrabasie a same "wygrywały" znane utwory przy małej pomocy kontrabasisty. Nie zabrakło także śpiewu i tańca a u dzieci uśmiechu na twarzy. Dziękujemy i wyczekujemy następnego koncertu :-)
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
W tym dniu nie barkuje dobrej zabawy oraz przypomnienia dzieciom o ich prawach i obowiazkach. Niespodzianki, kolorowe światła, teatr, taniec i śpiew to to, co dzieci kochaja najbardziej. Panie nauczycielki także się dobrze przy tym bawiły :-)
26-08-2022

Witamy po wakacjach

Nowy rok szkolny 2022/2023  w PS 5 rozpoczynamy  1 września według zadeklarowanych godzin pobytu. Śniadanie jak w ubiegłych latach  jest o godzinie 9.00 , dlatego prosimy o przyprowadzenie dzieci najpóżniej do godziny 8.45
Rozpoczęcie roku szkolnego w  "0" przy SP 10 o godzinie 9.00
Z okazji zakończenia roku szkolnego pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania  za całoroczną współpracę, wspólnie spędzone chwile.
Życzymy by okres wakacji był czasem bezpiecznego wypoczynku, radości, wspaniałych przygód i niezapomnianych przeżyć. Bezpiecznie wracajcie do przedszkola.
Naszym Absolwentom i ich Rodzicom życzymy powodzenia i sukcesów w zerówce.
Do zobaczenia we wrześniu:
Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy przedszkola
Aktualizacja! Piszą o nas  na stronach miasta https://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/koncert-scena-simare-na-scenie-mok-w-piotrkowie-wystapili/ga/c13-8876527/zd/72841943?fbclid=IwAR2tl9SLpXutOtALpyEJcGOoUj_N8A8SIvAKHmqCNFHxo6AMGM7IKQVbNO8

Nasze przedszkolaki z grupy III wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie "Przeglądu Piosenki DoReMi FaSolKi" organizowanym przez Artystyczne Niepubliczne Przedszkole SimaRe "Edukacja przez Sztukę" i zdobyły nagrodę publiczności. Występ został nagrany i umieszczony  na Facebooku, gdzie mogliśmy głosować na naszych ulubieńców.
Zwycięzcy w dniu  21.06.2022r  (wtorek) o godzinie 15.30 wystąpią na scenie miejskiego  amfiteatru. Serdecznie zapraszamy i GRATULUJEMY dzieciom oraz wychowawcom grupy.
Zdobywcy miejsc http://edusimare.pl/rozstrzygniecie-konkursu/
Poniżej link do występu :-)
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2253012944854506&id=693187827503700
To wyjątkowy czas, kiedy wszystkie dzieci są szczęśliwe. Deszczowa pogoda pokrzyżowała nam nieco plany, więc zabawa odbywała się wewnątrz budynku w grupach. Nie zabrakło muzyki, konkursów i nagród. Malowanie twarzy na życzenie, balonowe niespodzianki i dobry humor górowały w tym dniu. W kolejną środę przyjechały długo wyczekiwane dmuchańce, udostepnione nam przez dyrekcję OSiR. Cały dopołudniowy czas dzieci spędziły na świeżym powietrzu. Malowanie kredą, tatuaże, tańce, tory przeszków, namioty były dopełnieniem wszystkich wcześniejszych atrakcji. 
Dzisiaj, w naszym przedszkolu, odbył się konkurs piosenki patriotycznej "Tobie, Polsko, śpiewamy". Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych a jury oceniało ich umiejętności wokalne. Skład jury stanowili: pani dyrektor PS 5 oraz zaproszeni goście z Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi: pani Katarzyna Helik i pan Michał Kępa. Dzieci śpiewały piosenki o symbolach narodowych Polski, jej pięknie oraz o żołnierzach, którzy walczyli o jej wolność. Natomiast p. Katarzyna Helik przybliżyła przedszkolakom niezwykłą postać żołnierza bez munduru - misia Wojtka, który walczył razem z Polakami pod Monte Cassino. Jury bardzo wysoko oceniło wykonania wszystkich piosenek a mali artyści w dowód uznania otrzymali piękne nagrody. Na zakończenie zostało wykonanej wspólne zdjęcie pamiątkowe. 
Dzieci i Grono Pedagogiczne dziękują Pracownikom Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi za udział w konkursie piosenki patriotycznej "Tobie, Polsko, śpiewamy", przybliżenie dzieciom postaci Wojtka, żołnierza bez munduru oraz za ufundowanie nagród.
Dużą odwagą, kreatywnością i kondycja fizyczną wykazały się dzieci z gr III zajmując I miejsce w miedzyprzedszkolnym konkursie ,,Aktywny przedszkolak" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 11
 
09-05-2022

Dzień Europy 2022

Dzieci z grup IV i V wzięły udział w obchodach Dnia Europy. Zostały one zorganizowane przez Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 9 maja. Dzieci pomalowały kredkami domek, który zostanie przewieziony do przedszkola, jako pamiątka ich działań artystycznych. Ponadto kolorowały kredą płytki chodnikowe. Wzięły także udział w licznych konkursach, w których wykazały się wiedzą na temat Polski i Unii Europejskiej. Główną atrakcją było jednak Koło Fortuny. Dzieci otrzymały wspaniałe nagrody i zadowolone powróciły do przedszkola.
 

Środa 05 paździenika 2022

Justyn, Faust, Galla, Charytyna, Placyd, Konstancjusz, Apolinary, Flawiana, Igor

Ankieta

Dlaczego państwo wybraliście przedszkole PS 5 ?
Zobacz wyniki