Przedszkole Samorządowe nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim

29 maja nasze przedszkole odwiedziła Pani policjantka, która przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. .
W piątek, 26 maja, w naszym przedszkolu odbyła się II edycja konkursu "Tobie, Polsko, śpiewamy". Tym razem dzieci wykonywały piosenki ludowe. Do współorganizacji konkursu zostało zaproszone Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
24-05-2023

Ahoj Marynarzu!

Przedszkolaki popłynęły dzisiaj  w daleką morską podróż. Harmonijka , grzechotki, gitara towarzyszyły śpiewaniu szant a pan Witek zagrzewał do tańca i śpiewu. Kolejny udany koncert filharmonijny i przeżyta  przygoda.
Początek tygodnia zaczęliśmy od ciekawych spotkań. Przedszkolaki uczestniczyły w  warsztatach, na których same komponowały kształt, zawartość i zapach mydełek glicerynowych. Wielozmysłowa aktywność dzieci umożliwiła poszerzanie ich doświadczeń. Całość spotkania podsumowały panie prowadzące prelekcjami na temat historii mydła, jego zastosowania i różnorodności. Nie zapomniano także  o przypomnieniu dzieciom  podstawowych zasad utrzymywania higieny rąk i ciała. Najciekawszy okazał się quiz wiedzy, w którym dzieci doskonale sobie poradziły z odpowiedziami.
Obchody tego dnia są okazją do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku i dla pozyskiwania żywności. To także pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych  owadów. Były więc filmy edukacyjne, quizy, zagadki, zabawy taneczne i ruchowe , wykonanie pracy plastycznej- czyli wspaniała zabawa, która wiele nas nauczła i zachęciła do szczególnej ochrony tych niezwykle pożytecznych owadów.
 
Podarowane drzewka za surowce wtórne powędrowały dzisiaj do naszego ogrodu. Przy pomocy dzieci i  pana Marka zostały posadzone w wybranych miejscach przedszkola. Do akcji czynnie włączyła się sama pani dyrektor, która rozmawiała z dziećmi  o sadzonych drzewkach, ich gatunkach i sposobach dbania o nie. 
Jak bezpiecznie poruszać się na przejściu, która prawa , która lewa strona? Tego uczyła nas dzisiaj  pani Justyna. Nie zabrakło dobrej, rytmicznej muzyki, rymowanek i ruchu. Jak zwykle  pani Justyna zadbała o dobry humor i zaangażowanie dzieci. Kolejne udane warsztaty:-)

Reprezentanci naszego przedszkola: Zosia i Fabian z grupy III uczestniczyli dziś w konkursie ,,Bezpieczny Przedszkolak", który organizuje co roku  Przedszkole Samorządowe  nr 15. Przedszkolaki spisały się na szóstkę wykazując się dużą wiedzą na temat zasad ruchu drogowego oraz sposobów postępowania w sytuacjach zagrożenia. 
W sobotę 13 maja przed wejściem głównym do FOCUS MALL odbyła się ekologiczna akcja "Drzewko za surowce wtórne". Nie zabrakło tam też naszych byłych i obecnych przedszkolaków wraz z rodzicami oraz nauczycieli i dyrekcji PS 5. Za zebrane nakrętki oraz baterie dostaliśmy sadzonki drzew, które upiększą nasz przedszkolny ogród. Spotkanie choć sobotnie cieszyło się dużym zainteresowaniem a robiony "rowerowo" sok smakował wyśmienicie:-)
12 maja Amelia i  Nina wzięły udział w corocznym konkursie organizowanym przez PS nr 12 "W zgodzie z  naturą". Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze,  więc trema nie gościła na twarzach naszych lauratek. Dziewczynki doskonale poradziły sobie z wszystkimi zdaniami konkursowymi. Zostały wyróżnione i nagrodzone.
Fotorelacja ze strony PS nr 12

Sobota 03 czerwca 2023

Tamara, Konstantyn, Owidiusz, Leszek, Paula, Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Owidia, Kewin, Klotylda

Ankieta

Za co lubię przedszkole samorządowe nr 5?

Zobacz wyniki