Przedszkole Samorządowe nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim

30-08-2021

Ahoj przedszkolaki!

Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich przedszkolaków i ich rodziców oraz dzieci, które po raz pierwszy do nas zawitają. Wszystkim Milusińskim życzymy aby czas spędzony w przedszkolu upłynął  na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką.
Szybko minęły nam cztery lata, trzeba się rozstać. Przedszkolaki  z grupy IV  już od września zostaną uczniami I klasy. Na pożeganie przygotowały piękny występ dla rodziców "Bardzo jest nam bliska Ochrona Środowiska". Nastrojowa dekoracja w  ogrodzie przedszkolnym, dobry humor i sukces gotowy. W poniedziałek czekała na dzieci  niespodzianka - kino Helios i "Kapitan Szablozęby".
Bardzo dziękujemy za owocną współpracę i wsparcie rodziców.

Zanim jednak dzieci pójdą do szkoły -powitajmy wakacje!
Wspaniałego wypoczynku dla wszystkich dzieci z przedszkola i ich rodziców  oraz bezpiecznych wakacji życzą dyrektor, nauczyciele, personel PS 5
Zosia i Mariusz z grupy V brali udział w XIX edycji konkursu ekologicznego "W zgodzie z przyrodą", organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Za prawidłowe rozwiązanie zadań konkursowych oraz wykonanie pracy plastycznej otrzymali wspaniałe nagrody. Gratulujemy i dziękujemy.
Zostaliśmy nominowani do zabawy zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Celem  akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? Wystarczy ubrać się na niebiesko i wykonać prostą pracę plastyczną  "Motyla". Zdjęcie zostało udostępnione na facebooku z dopiskiem "Jesteśmy z Wami, Niebieskimi motylami". Kolejne wyzwania dla grupy pani Patrycji, Sylwi i Anetki ;-) Czas 48 godzin.
02-06-2021

Dzień Dziecka

Oj, działo się , działo!
Już od rana trwały przygotowania do tak wyjątkowego dnia w przedszkolu - Dnia Dziecka! Zabawę rozpoczęły maluszki i średniaczki, gdzie przy muzyce, konkursach i pokazie baniek mydlanych pani Anetki mogły się wybawić do woli. Starszaki w tym czasie odwiedziły pobliski nowy plac zabaw. Kiedy wróciły dołaczyły do zabawy na sali rytmicznej. Po obiedzie dzieci z grupy II piekły z panią Sylwią swoją pierwszą pizzę a starszaki imprezowały na powietrzu w ogrodzie przedszkolnym. Zabawy chustą animacyjną, konkursy balonikowe, tańce i rysowanie kredą to, to co dzieci bardzo lubią. Nie mogło zabraknąć w tym dniu także słodyczy i  prezentów. 
Życzymy wszystkim dzieciom, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!
23-05-2021

Naszym mamom

"Chociaż inne są bogatsze, może młodsze i ładniejsze,
ale przecież nasze Mamy, dla nas zawsze najcenniejsze.
Bo to właśnie dzięki Mamom po raz pierwszy świat witamy.
Także pod Ich czujnym okiem ten swój pierwszy krok stawiamy.
Od Nich także się uczymy jak uczciwie postępować,
żeby inni nie musieli w nasze życie ingerować.
Dziś Matczynych pomni nauk staramy się należycie,
wskazać także naszym dzieciom jak uczciwie iść przez życie.
I choć czas Cię nie oszczędza, Ty wiesz dobrze o tym Mamo,
że kochamy Cię jednako zawsze mocno i tak samo".

Wiersz autorstwa Henryka Jakowiec
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim
W środę 28 kwietnia ,odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia ekologiczne zatytułowane "Segregujemy odpady, bo dbamy o środowisko". Prowadziła je pani Monika W. z Europe Direct. Uczestniczyły w nich dzieci z grupy IV i V. Pani Monika rozmawiała z nimi na temat ochrony naszej Ziemi i dlaczego powinniśmy o nią dbać. Następnie wyświetliła  film, na którym Gwiazdeczka opowiadała nam o zagrożeniach dla naszej planety, wynikające z braku dbania o jej czystość. Po filmie uczyliśmy się praktycznie segregować śmieci. Naszym zadaniem było wrzucać je do odpowiednich worków. Nasze panie pomagały nam w tym, gdyż wcale nie było to takie łatwe i czasami myliliśmy się. Na koniec odbył się plastyczny sprawdzian zdobytej wiedzy. Każdy z nas musiał na odpowiedni kolor pomalować pojemniki i przypisane im śmieci. Zajęcia te były bardzo ważne, gdyż nauczyliśmy się na nich segregować odpady.
28-04-2021

Dylu, Dylu

Spotkanie z panem Witkiem zawsze przynosi niespodzianki. Dzisiaj poznawaliśmy kolejne instrumenty dęte blaszane i ich możliwości dzwiękowe. Nauczycliśmy się jak zrobić własny instrument ze szlaufika, lejka i ustnika oraz poznaliśmy staruszkę pralkę w wersji recznej. Nie zabrakło także tańca i śpiewu oraz dobrego humoru:-)
W tym dniu wszystkie przedszkolaki wzięły się ostro do pracy i utrwalały wiadomości zdobyte w przedszkolu i w domu. Quizy, zagadki, prezentacje multimedialne, kodowanie, ekologiczne kalendarze, segregowanie śmieci oraz prace plastyczne z hasłem " Dbajmy o Ziemię" gościły w każdej grupie. Nie mogło też zabraknąć  piosenek i zabaw o temetyce "eko" jak to śpiewają Ekosłodziaki oraz zawodów sportowych w segregowaniu śmieci do odpowiednich pojemników.

Czwartek 16 września 2021

Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz

Ankieta

Dlaczego państwo wybraliście przedszkole PS 5 ?
Zobacz wyniki