Dla Ciebie Polsko śpiewają przedszkolaki !

11 listopada to bardzo ważna data dla małych i dużych Polaków. Obchodzimy w tym dniu urodziny naszej nowo narodzonej ojczyzny, która w 1918 roku po 123 latach nieistnienia na mapie odzyskała niepodległość. Dlatego, przedszkolaki wraz z całym personelem PS 5 równo o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewały Hymn Polski. Włączając się tym samym do akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. W tym roku postanowiły w prezencie odśpiewać jeszcze inne pieśni i piosenki o charakterze patriotycznym np. „Przybyli Ułani pod okienko”, „Maszerują strzelcy”, „Pierwsza piechota”, „Każdy ma swoją ojczyznę”itp. Nie zabrakło akcentu i solidarności z Ukrainą, która o tą niepodległość z wszystkich sił walczy. Jesteśmy z nimi myślą i sercem.