Dzień Europy

W tym roku obchodzimy 20-tą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nasze przedszkole włączyło się w uroczystości upamiętniające to wydarzenie.
Dzieci uczestniczyły w licznych zajęciach mówiących o Polsce w Unii Europejskiej. Najstarsze grupy obejrzały film edukacyjny "Kazio i Europa" a wszystkie dzieci w przedszkolu kolorowały Syriusza - maskotkę UE. Ponadto dzieci z V grupy odwiedziły siedzibię Europe Direct, gdzie odbyły się dwie lekcje. Na pierwszej poznały kraje należące do UE i ich flagi. Atrakcją zajęć była możliwość zakręcenia kołem fortuny, które wskazywało nazwę kraju . Druga lekcja natomiast dotyczyła ekologii i segregacji odpadów, które dzieci mogły praktycznie rozdzielić do odpowiednich pojemników. Przedszkolaki otrzymały w prezencie książeczki "Zielona Europa" oraz odznaki "Przyjaciel przyrody".