Sztukmistrzowie o Piotrkowie

Czyli "Legendy  w kuli zamknięte" to kolejna propozycja teatru MOK na edukację bajeczną dla najmłodszych. Bajka autorstwa Magdaleny Mrozińskiej to opowieść o czworgu artystach - sztukmistrzach, którzy z wielkiej kuli, wyczarowują legendarną historię Piotrkowa Trybunalskiego. Dzieci miały możliwość poznania czterech legend "O dębie, który chorych leczył", "O mieście z dzwonnicą zatopionym", "O dwóch siostrach, które dzwony z Bugaju wydobyły" i " O diabelskim sądzie". Zabawny a zarazem pouczajacy przekaz bajki okazał się bardzo trafiony dla najmłodszych dzieci. Przedszkolaki długo po wyjściu z teatru komentowały i opisywały, co najbardziej im się podobało, czego się troche bały, z czego się śmiały.
Spektakl wyreżyserował Bartosz Gumulec a muzykę skomponował Michał Makagon, przygotowaniem wokalnym zajął się Waldemar Ossowski, a scenografię i kostiumy zaprojektowały i wykonały Elżbieta Makagon i Małgorzata Kowalczyk. W bajce wystąpili: Małgorzata Patryn, Magdalena Gumulec, Filip Gurłacz i Maciej Łagodziński.

Kochani prosimy o wsparcie w głosowaniu na przedstawienie "W jednym stali domku" (link tutaj)
Spektakl powstał ze współpracy MOK i Busola , reżyserii Magdy Gumulec i dostał się do finału ogólnopolskiego konkursu internetowego TVP. Wejdżcie, obejrzyjcie dzieło piotrkowian i oddajcie swój głos! Nagrodą jest nagranie spektaklu przez TVP i wyemitowanie go. Nasze przedszkolaki znają przedstawienie , gdyż były na edukacji bajecznej. Bardzo dziękujemy za okazaną sympatię:-)
13.03.2016r.-
Przedstawienie "W jednym stali domku " Teatrzyku BIM Miejskiego Ośrodka Kultury z Piotrkowa Trybunalskiego zostało laureatem pierwszej nagrody w kategorii Domy Kultury Ogólnopolskiego Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych. Reżyser spektaklu Magdalena Gumulec odebrała tę nagrodę na uroczystej gali w siedzibie Telewizji Polskiej przy Woronicza w Warszawie.Na uroczystość wręczenia została również zaproszona Krystyna Piaseczna.