Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw. W 2012 r. Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych. Jej przesłanie – pełne, aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności, na równi z innymi osobami - powinno być przypomniane szczególnie w tym dniu.
Nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach tego dnia i miały możliwość poznania na własnej skórze pewnych niedoskonałości zwiazanych z codziennym życiem osób niepełnosprawnych. Rysowały drugą reką, pokonywały przeszkody z laską i przewodnikiem, próbowały odgadnąć co mówią inne dzieci mimo zasłoniętych uszu.
Tym sposobem rozpoczęliśmy także miesiąc czytania cyklu książeczek "Bajki bez barier". (CPCD)