Wrzesień w grupie I

Oj, działo się działo! Pierwsze wspólne zabawy w kole, tworzenie pociągu, par, zabawy na placu zabaw.  Pierwsze zajęcia rytmiczne i zabawy w języku angielskim, projekcje filmowe, zajęcia dydaktyczne, wierszyki, piosenki, rymowanki oraz trzecie urodziny Emilki. Ćwiczenia samoobsługowe, poznawanie siebie i innych przedszkolaków. Jeszcze nie do końca zrozumiałe reakcje ; płacz a zaraz potem śmiech, frustracja a zaraz potem poszukiwanie, zaciekawienie. Sporo, jak na takie maluszki! Każdego dnia jest coraz lepiej.
Kochani rodzice! Jeśli wasze ukochane trzylatki jeszcze troszkę sobie nie radzą z emocjami, dajcie im i paniom czas. Każde dziecko jest odrębną osobowością, ma własny malutki bagaż doświadczeń i emocji, chce się rozwijać, poznawać i  liczyć na dorosłych. Zachęcajcie, budujcie poczucie bezpieczeństwa i zaufajcie nam:-)

Dla zainteresowanych rodziców polecamy artykuły o adaptacji ;
5 najczęściej popełnianych błędów przez rodziców podczas adaptacji dziecka
5 najważniejszych zasad adaptacji dziecka w przedszkolu
Wychowywać , to kochać i wymagać