23-04-2023

Dzień Ziemi 2023

22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety. Jest to świetna okazja do promowania zachowań proekologicznych. W każdej grupie odbyły się więc pogadanki na temat ,,Co zagraża naszej planecie i jak temu przeciwdziałać" w oparciu o filmy edukacyjne zwiazane z tematyką. Przedszkolaki w tym dniu wykonywały rózne prace plastyczne a grupy starsze uczestniczyły w wycieczce do parku i  sprzątały śmieci, których nie powinno tam być.
18 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym nr 24 odbyła się XXVII edycja konkursu ,,Wiosna w wierszu i w piosence ". Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z  grupy IV -Miłosz i Tymon. Zadaniem konkursowym było przygotowanie własnej choreografi wiosennego tańca oraz udział wybranych przedstawicieli grupy do rozwiązywania zadań związanych z tematyką wiosenną. Wszyscy spisali się doskonale. Cała grupa oraz lauraci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Takim tematem rozpoczęły się dzisiejsze warsztaty muzyczne. Była gra na instrumentach perkusyjnych, na dzwonkach i zabawy chustą animacyjną. Nie zabrakło także śpiewu i tańca. Dzieci kolejny raz zostały zaczarowane przez panią Justynę i z radością wykonywały wszystkie polecenia.
„Niech Zmartwychwstanie Pańskie, wypełni serca nadzieją i pokojem”
Zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, serdecznych spotkań w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności
życzą
        p.o. Dyrektor, pracownicy, dzieci Przedszkola Samorządowego nr 5
Kolejne spotkanie z małymi zwierzętami - tym razem  króliczkami i szynszylem - miało miejsce w naszym przedszkolu. Dzieci z zaciekawieniem słuchały informacji o nawykach żywieniowych, bytowych i opiekuńczych  tych milusińskich. Dowiedziały się także, że można je trzymać w domu, są świetnymi kompanami ale wymagają odpowiednich mieszkań i  warunków. Przedszkolaki zachowywały się bardzo dojrzale i szanowały wyostrzone zmysły zwierząt, zachowując spokój i ciszę.
05-04-2023

Wielkanocny obiad

W uroczystym nastroju przy pięknie przystrojonych stołach odbył się w przedszkolu  Wielkanocny obiad. Od wielu lat dzieci i personel przedszkola  celebrują wspólną tradycję i razem zasiadają do stołów, by złożyć sobie życzenia oraz zjeść wspólny posiłek. Każdą grupę odwiedziła pani dyrektor Patrycja  i składając życzenia wręczyła dzieciom słodkie króliczki na szczęście.
W grupie VI także nie zabrakło akcentu świątecznej atmosfery. Przygotowane wspólnie z rodzicami śniadanie Wielkanocne obfitowało w życzenia, tradycyjny żurkek z jajkiem oraz babkę Wielkanocną.
03-04-2023

Razem dla Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Święto to, ustanowione zostało przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku, jest jedny z kilku oficjalnych dni ONZ poświęconych kwestiom zdrowotnym. Po raz kolejny przedszkolaki starszych grup dołączyły do akcji. Nie łatwo jednak dzieciom wytłumaczyć na czym polega ta osobowość, ponieważ każdy z nas jest inny, niepowtarzalny, wyjątkowy.  Zabawy dramowe, pogadanki i doświadczenia własne dzieci są tutaj bardzo pomocne a panie niezastąpione.
Radomszczańska pisarka Elżbieta Stępień odwiedziła dzisiaj nasze przedszkolaki. Czytała fragmenty swoich książek a chętne dzieci przedstawiały usłyszaną treść za pomocą przygotowanych sylwet.
Pisarka odpowiadała na pytania dzieci i nauczycielek, czy trudno jest pisać książki? Kiedy zaczęła pisać? Skąd bierze pomysły do książek? Jakie miała problemy z ilustracjami?  Dzieci uważnie słuchały opowieści o przygodach Gwiazdeczki i aktywnie bawiły się z gościem. Na zakończenie wykonały pamiątkowe zdjęcia.
27-03-2023

Czytelnicze poranki

W dniu dzisiejszym starsze przedszkolaki gościły  panie z Biblioteki Pedagogicznej, które czytały dzieciom książkę o przygodach Muminków. W trakcie czytania dzieci uważnie słuchały przygód  bohaterów książki oraz wykonywały różne zabawy ruchowe i paluszkowe. Na koniec spotkania każde dziecko dostało drobny upominek w formie zakładki do książek.
Kolejne spotkanie z filharmonią i panem Witkiem. Dzieci dzisiaj poznały grę i dzwięki wydobywane  przez dwa  instrumenty: puzon i saksofon. W trakcie spotkania  klaskały, tupały, tańczyły oraz  akompaniowały na instrumentach perkusyjnych. Nie zabrakło dobrego humoru, śpiewu i zabaw ruchowych.

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr