To ogólnopolskie święto zostało uchwalone przez Sejm RP we wrześniu 2013 roku. Święto ma podkreślać ogromne znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne.  Dodatkowo dostarcza dzieciom okazji do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
 Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia dzieci, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają  odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Takich kreatywnych zabaw i zajęć nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Więcej zdjęć w poszczególnych grupach.
Z całego serca dziękujemy za ogromne zaangażowanie w głosowanie:-) Udało się , wygraliśmy! Będą kolejne elementy placu zabaw dla naszych podopiecznych :-)
Bez was kochani rodzice, dziadkowie, dzieci, wujkowie, ciocie, sąsiedzi, znajomi nie dalibyśmy rady. Jesteście wspaniali!

W związku ze zgłoszeniem naszego przedszkola do projektu Budżetu Obywatelskiego  2023  -  Edukacja na świeżym powietrzu - Utworzenie „Zielonej Klasy" przy Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim, zachęcamy i zapraszamy do głosowania na niego , które odbędzie się w  dniach 11-25 września.
23-08-2023

Serdecznie witamy!

Naszych przedszkolaków i ich Rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych przyjaźni. Już 1 września zapraszamy dzieci na pierwszy dzień zabawy w naszym przedszkolu według zadeklarowanych godzin , zaś grupę zerówkową przy ul. Próchnika 8/12  na godzinę 9.00. Wszystkim Milusińskim życzymy, aby czas spędzony w naszej placówce upłynął  na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką.
Wszystkim naszym wychowankom i Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z tej okazji życzymy wszystkim przedszkolakom bezpiecznych i  słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.
16-06-2023

Człowiek orkiestra

Zakończyliśmy muzyczny tydzień spotkaniem z panem Wiesławem Pyzalskim. Dzieci świetnie się bawiły i wiele nauczyły. Kolory, zasady bezpieczeństwa, przestrzeganie zasad higieny i oczywiście gra na instrumentach znanych dzieciom i tych nieznanych "Bum Bum Rurkach" czy dzwonkach muzycznych. A do tego wszystkiego dużo humoru i jeszcze więcej ruchu i muzyki.
Dziękujemy i zapraszamy jeszcze do nas !
Wspaniałe kolory, zabawy rytmiczno -muzyczne to niezawodny sposób pani Justyny na ciekawe warsztaty. Dzieci zachwycone i rozśpiewane. Wesoło i kolorowo powitały nadchodzące lato.
To już ostatni koncert w tym roku przedszkolnym. Tym razem podróżowaliśmy zwiedzając polskie wsie i miasta. Żegnamy się z panem Witkiem i jego gośćmi. Nie smucimy się, gdyż niedługo wakacje a po nich  znowu się spotkamy.
13 czerwca dzieci z grupy IV uczestniczyły w wycieczce do ogrodu zoologicznego w Borysewie. Poznały różne gatunki zwierząt i ich środowisko. Najbardziej zafascynowały się  światem  wodnym żółwi oraz fok. Przedszkolaki zaprzyjaźniły się również ze zwierzętami domowymi między innymi z kozami, których karmienie sprawiło im ogromną frajdę. Dodatkową atrakcją było spędzenie czasu wolnego na dmuchańcach.
W tym urokliwym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku, dzieci obcowały z przyrodą i zwierzętami. To małe zoo  bawiło i uczyło nasze przedszkolaki. Każde dziecko mogło nakarmić  zwierzaki. Zobaczyć z bliska i pogłaskać alpakę, kozę, sarny czy nakarmić kuca szetlandzkiego, a nawet się na nim przejechać. Nie zabrakło placu zabaw oraz smacznego posiłku. Zmęczone,  ale szczęśliwe przedszkolaki wróciły bezpiecznie do przedszkola gdzie czekali już stęsknieni rodzice.

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy