Przedszkole Samorządowe nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim

DRODZY RODZICE ORAZ PRZYSZŁE PRZEDSZKOLAKI !!!
Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 15 Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 17 stycznia 2023 roku rekrutacja do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Miasto Piotrków Trybunalski rozpoczyna się 01 marca 2023 roku.
Szczegóły wkrótce!
I tak się stało. Tańce, hulanki, konkursy, zdjęcia, sztuczny śnieg, karmienie rekina,  limbo, konfeti to tylko niektóre atrakcje, które towarzyszyły dzisiaj naszym przedszkolakom. Przepiękne stroje dopełniały całość a radość i uśmiech widniały na twarzyczkach dzieci. Zabawa odbyła się przy pięknej zimowej scenerii, którą wykonały nauczycielki. A urocza prowadząca o imieniu Elza przesyłała swą pozytywną energię dzieciom. Po południu dzieci miały możliwość kontynuowania zabawy z nauczycielkami.To był naprawdę aktywny dzień!
Dnia 10.01.2023 roku (wtorek) odbędzie się  Bal Karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu  fotograf wykona także profesjonalną sesję zdjęciową dzieci. Zdjęcia indywidualne i grupowe bedzie można zakupić w cenie 47 złotych za zestaw.
Zapraszamy wszystkich superbohaterów, księżniczki, wróżki, zwierzaki wraz z dobrym humorem na tańce, konkursy, wygibasy i słodki poczęstunek:-)
27-12-2022

WAŻNY KOMUNIKAT!

Drodzy rodzice!
W związku z rozstrzygnięciem postępowania prowdzonego w trybie przetargu nieograniczonego na  " Prowadzenie bankowej obsługi budżetu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i jednostek działających w formie jednostek budżetowych i instytucji kultury" informujemy, iż bankowa obsługa Miasta w okresie od 01.01.2023 do 31.12.2026 roku, będzie prowadzona przez Santander bank Polska S.A.

Od stycznia 2023 roku zmienia się numer rachunku bankowego, na który będą dokonywane wpłaty za przedszkole !
Nowy numer konta  16 1090 2590 0000 0001 5217 3309
https://przedszkole5.piotrkow.pl/dla-rodzicow-t72/oplaty-t90

Od
2 stycznia 2023 roku zmienią się także dniowa stawka żywieniowa w przedszkolu z 10 na 11 złotych.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Dyrektor oraz pracownicy PS 5 składają najserdeczniejsze życzenia by  święta były dla wszystkich wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego. Życzymy, aby każda chwila upłynęła w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu osób. A Nowy  Rok niech będzie czasem, w którym spełnią się życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole i najskrytrze marzenia noszone w głebi serca.
Oj! Dużo się działo w naszym przedszkolu! Szykowanie stołów, odświętne stroje, życzenia  i miła atmosfera, która  panowała w każdym kąciku placówki  i seduszku dzieci. Ten dobry nastrój został przeniesiony na spotkanie z rodzicami, którzy przychodząc po dzieci odwiedzali nasz piękny  kiermasz. A tam - cuda, śliczności i pyszności, wykonane przez dzieci, pracowników przedszkola i oczywiście kochanych rodziców.
Z całego serca dziękujemy wszystkim miłym duszyczkom, które pomogły nam w zoorganizowaniu kiermaszu i wykonały takie cudeńka. Wszystkie zebrane pieniądze trafią z powrotem do naszych dzieci.
Aktualizacja !
Miło nam poinformować, iż na kiermaszu zebraliśmy 1849 złotych. Pieniądze te zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na zakup materiałów dydaktycznych i wyposażenia do przedszkola.  

Dzisiaj wszystkie dzieci są szczęśliwe! Odwiedził je Mikołaj z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Oddziału Terenowego w Piotrkowie Trybunalskim. Zanim jednak wręczył przedszkolakom prezenty za dobre zachowanie przeprowadził wraz z policjantami pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze i podarował dzieciom odblaski, które są tak ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym i o zmierzchu. Każda grupa podziękowała pięknymi wierszami i piosenkami o Mikołaju. 
To jednak nie wszystkie atrakcje dzisiejszego dnia. Grupy starsze odwiedziły dzisiaj MOK i uczestniczyły w przedstawieniu mikołajkowym , gdzie  również spotkały Mikołaja, zaś grupa II była w kinie. Na koniec okazało się, że pod przedszkolną choinką czekały kolejne prezenty dla dzieci, które wręczała osobiście pani dyrektor.
Pracowity ten staruszek:-)
https://www.piotrkowski24.pl/mikolaj-z-elfy-w-policyjnych-mundurach/?
We wtorek 29 listopada  dzieci z grupy III , IV i V uczestniczyły w wycieczce do Urzędu Pocztowego. Przedszkolaki poznały zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu i jak trudna jest praca listonosza. Zobaczyły, gdzie wysyła się listy a gdzie paczki.  Miały również okazję wysłać swoje listy do Świętego Mikołaja. Teraz czekają z nadzieją,  że wszystkie ich prośby  Mikołaj zdąży zrealizować:-)
Wycieczka grupy VI -link
25 listopada odbyła się  audycja muzyczna w PSM I i II stopnia  pt." Spotkanie z panem fortepianem'. W trakcie audycji dzieci wysłuchały utwory grane na fortepianie, śpiewane przez absolwentów  szkoły. Spotkanie prowadziła nauczycielka  pani  Magdalena Chmielewska. Dzieci przedszkolne mogły  osobiście zagrać na fortepianie oaz  instrumentach perkusyjnych i werblu. Koncert wniósł wiele pozytywnych wrażeń dla dzieci i zaciekawił poznawczo. Może wśród nich znajdą się przyszli mali artyści?
23 listopada w naszym przedszkolu odbyła się V edycja konkursu patriotycznego pt."Moja Mała Ojczyzna". W konkursie wzięło udział jedenaście przedszkoli samorządowych z naszego miasta. 
Celem konkursu było:
- poszerzenie wiedzy o historii Piotrkowa Trybunalskiego,
- kształtowanie właściwego stosunku do swojej miejscowości, przywiązania do rodzinnych stron,
- rozpoznawanie i lokalizowanie charakterystycznych obiektów miasta.
Konkurs składał się  z dwóch części: prezentacji prac plastycznych pt. ,,Najciekawsze miejsce w moim mieście" oraz quizu z wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim. Wszyscy mali zawodnicy spisali się na szóstkę i udowodnili, że dużo wiedzą o swoim mieście. Na wszystkich czekały nagrody oraz słodki poczęstunek.

Piątek 27 stycznia 2023

Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk

Ankieta

Dlaczego państwo wybraliście przedszkole PS 5 ?
Zobacz wyniki