Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypominamy dzieciom, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę. Filmy edukacyjne, ścieżki sensoryczne, segregacja śmieci oraz prace plastyczne gościły na zajęciach przedszkolnych w każdej grupie wiekowej.
Dziś dzieci z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole w Konkursie przyrodniczym w Przedszkolu nr 24 - ,, Wiosna w wierszu i piosence - zagadki o owadach”. Wykazały się dużą wiedzą o owadach oraz w humorystyczny sposób przedstawiły PASIKONIKA, jednego z milszych owadów.

Fotorelacja z PS 24
Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 5 ogłasza postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja uzupełniająca prowadzona będzie na następujące wolne miejsca w przedszkolu:
Rocznik 2021 – 5 miejsc
Rocznik 2020 – 2 miejsca
Rocznik 2018 / 2019 – 7 miejsc

Ponadto posiadamy wolne miejsca (rocznik 2018/2019) w bezpłatnej zerówce 5-godzinnej – 8 miejsc, mającej siedzibę w budynku Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Próchnika 8/12.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w dniach 15.04– 18.04.2024 r.

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać ze strony www.przedszkole5.piotrkow.pl (zakładka REKRUTACJA) oraz osobiście z placówki przedszkola.
2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Kolorem akcji jest niebieski, stąd  nasze  przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane właśnie w ten kolor. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego oraz pogadance z nauczycielkami wykonały piękne prace plastyczne.
30-03-2024

Życzymy...

Niech ten szczególny czas przyniesie  chwile pełne spokoju, harmonii i prawdziwego szczęścia,
poczucie odnowy, otwartość na nowości i mnóstwo powodów do uśmiechu.
By te Święta były momentem wytchnienia, refleksji i cieszenia się drobnymi radościami życia w otoczeniu tych, których kochamy.
By niosły ze sobą dni pełne wiosennego optymizmu, nadziei i ciepła płynącego z serca.

Dyrektor oraz pracownicy Przedszkola Samorządowego nr 5

W dniu 27 marca odbyło się w przedszkolu uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szyneczki, babki i bukszpanu. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych, następnie zasiedliśmy do pięknie udekorowanych stołów. Ten dzień miał wyjątkowy charakter.
25-03-2024

Dzień gofra

25 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Gofra. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się skąd pochodzi ta pyszna, chrupiąca przekąska, jak powstaje i z czym może być serwowana. Sami również postanowiliśmy udekorować gofry cukrem pudrem, džemem, owocami oraz bitą śmietaną. Gofry byly przepyszne!
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Tego dnia w przedszkolu rozmawiamy o wyjątkowości każdego dziecka mimo różnic w wyglądzie, temperamencie i charakterze.
21 marca gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru EDEN z Wieliczki. Artyści zaprezentowali dzieciom wyjątkowe przedstawienie, w którym widownia mogła brać czynny udział. „Ukryte bogactwo” to przedstawienie, które daje nam odpowiedź czym może być bogactwo i gdzie jest ukryte. Niekoniecznie są to złote szaty czy skarby gromadzone wokół siebie, ale miłość, szacunek i wzajemna pomoc, a także umiejętność przebaczania.
21-03-2024

Witamy wiosnę!

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Właśnie z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się konkurs na najładniejszą panią wiosnę. Nauczycielki wraz z dziećmi przygotowały przepiękne wiosenki i wraz z nimi udały się na kolorowy, wiosenny pochód. Po drodze przedszkolaki rozdawały przechodniom papierowe kwiatuszki. Na koniec wszyscy zebrali się w ogrodzie przedszkolnym, w którym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wszystkie grupy otrzymały od pani dyrektor wspaniałe nagrody.

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr