Dzień Głośnego Czytania i goście

W dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. W naszym przedszkolu gościliśmy panią Jadwigę Szymczyk z WODN, ktora zaprezentowała nam wiersz Jana Brzechwy "Na straganie", wizualizację sylwetami prowadziła nauczycielka  Barbara Zielonka, zaś zabawy muzyczno - kulinarne i edukacyjne nauczycielka Renata Góral. Wszystkie dzieci słuchały z zaciekawieniem i odpowiadały na zadawane pytania. Układały puzzle warzywne, klasyfikowały, kolorowały i bawiły się w rytm muzyki.
Nasze przedszkolaki codziennie uczestniczą w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom i w każdej wolnej chwili słuchają opowieści, bajki, wiersze  czytane przez nauczycieli w poszczególnych grupach :-)

Cała Polska Czyta Dzieciom - strona główna