Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Co roku 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka na pamiątkę pamiątkę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 'Konwencji o prawach dziecka" - najważniejszego dokumentu dotyczącego praw dziecka. W tym roku w naszym przedszkolu odbyły się specjalne zajęcia i działania pozwalające w przystępny sposób zapoznać dzieci z prawami, które im przysługują. Dzieci dowiedziały, że każdemu dziecku, niezależnie od pochodzenia, miejsca zamieszkania przynależą takie same prawa - prawa człowieka. Dzieci wysłuchały, pogadanek Pań Nauczycielek, opowiadań, wierszy oraz obejrzały filmy edukacyjne, a następnie w sposób plastyczny wyraziły to, o czym się dowiedziały. W zajęciach brały udział dzieci z grup: III, IV i V.