Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka :-)

W naszym przedszkolu obchodziliśmy dzisiaj  święto przedszkolaków. Przypomnieliśmy sobie  prawa dziecka i podpisane na początku roku kodeksy grupowe, robiliśmy quizy, zawody sportowe, zabawy przy muzyce, wręczaliśmy nagrody i niespodzianki a na koniec każdy przedszkolak otrzymał  dyplom :-) Zabawy trwały cały dzień a towarzyły im najważniejsze tego dnia : uśmiech i szczęście dzieci:-)

Krótka historia tego święta :-)
Inicjatywa Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Święto zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013. Podczas pierwszych obchodów w 2010 roku, które odbyły się w Łodzi, dzieciaki, podczas festynu, posadziły w parku pamiątkowe dęby i razem w władzami miasta wypuściły do nieba baloniki z marzeniami. Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce.

HYMN PRZEDSZKOLAKA (pdf) 0.11mb, (Pobrań: 197)