"Tobie Polsko Śpiewamy"- edycja II konkursu

W piątek, 26 maja, w naszym przedszkolu odbyła się II edycja konkursu "Tobie, Polsko, śpiewamy". Tym razem dzieci wykonywały piosenki ludowe. Do współorganizacji konkursu zostało zaproszone Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Konkurs otworzyły dzieci z grupy III i V piosenkami "Piękna nasza Polska cała" i "Płynie Wisła, płynie". Panie z Muzem wyjaśniły dzieciom pojęcia: muzeum i folklor. Wśród niespodziewanych gości pojawiła się królowa Bona. Dzieci oraz dyrekcja przywitały Jej Królewską Wysokość grokim "Salve" ta zaś zasiadła na tronie i z wielką radością  wraz z jury wysłuchała występu wszystkich grup przedszkolnych.  Jury postanowiło przyznać wszystkim grupom pierwsze nagrody za zaangażowanie, śpiew oraz taniec. Zdobyte nagrody tj. odznaka "Jestem Polakiem", bon wejściowy na zwiedzanie Muzeum, książka o Kościuszce napisana przez piotrkowską pisarkę Joannę Horodecką -Wieczorek bardzo ucieszyły dzieci. Na zakończenie Królowa Bona sama częstowała każde dziecko uśmiechniętym lizakiem zrobionym przez nadwornego cukiernika. Nie zabrakło także sesji zdjęciowej z przybyłymi gośćmi. Po czym królowa przekazałam koronę i berło Pani Dyrektor, by miłościwie panowała w naszym przedszkolu. Serdeczne podziękowania składamy dzieciom za występ a  nauczycielkom za ich przygotowanie zaś sponsorom za nagrody.