Warsztaty mydlarskie w naszym przedszkolu

Dzisiaj dzieci poznały sposób wykonania  mydła , rozkgrzewania wielkich bezbarwnych, bezzapachowych brył gliceryny w specjalnym podwójnym kotle.Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla dzieci i polegały na samodzielnym wykonaniu przez dzieci pachnących, kolorowych kostek. Do wyboru miały kilkanaście wzorów mydełek, wspaniałe owocowe i kwiatowe zapachy, niesamowite ozdoby glicerynowe, które zatopiały w swoim mydełku. Własnoręcznie wykonane mydełka na koniec warsztatów zostały zapakowane w  woreczek z etykietą i zabrane przez dzieci do domu. Każdy uczestnik podczas warsztatów wykonał dwa mydełka o różnych kształtach, zapachach i kolorach. Wrażeniom sensorycznym podczas wykonywania mydełek nie było końca:-)
Zapraszamy do galerii zdjęć w poszczególnych grupach!
Warsztaty zorganizowane przez ModraSova z Inowrocławia.