27-12-2022

WAŻNY KOMUNIKAT!

Drodzy rodzice!
W związku z rozstrzygnięciem postępowania prowdzonego w trybie przetargu nieograniczonego na  " Prowadzenie bankowej obsługi budżetu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i jednostek działających w formie jednostek budżetowych i instytucji kultury" informujemy, iż bankowa obsługa Miasta w okresie od 01.01.2023 do 31.12.2026 roku, będzie prowadzona przez Santander bank Polska S.A.

Od stycznia 2023 roku zmienia się numer rachunku bankowego, na który będą dokonywane wpłaty za przedszkole !
Nowy numer konta  16 1090 2590 0000 0001 5217 3309

Od
2 stycznia 2023 roku zmienią się także dniowa stawka żywieniowa w przedszkolu z 10 na 11 złotych.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Dyrektor oraz pracownicy PS 5 składają najserdeczniejsze życzenia by  święta były dla wszystkich wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego. Życzymy, aby każda chwila upłynęła w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu osób. A Nowy  Rok niech będzie czasem, w którym spełnią się życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole i najskrytrze marzenia noszone w głebi serca.
Oj! Dużo się działo w naszym przedszkolu! Szykowanie stołów, odświętne stroje, życzenia  i miła atmosfera, która  panowała w każdym kąciku placówki  i seduszku dzieci. Ten dobry nastrój został przeniesiony na spotkanie z rodzicami, którzy przychodząc po dzieci odwiedzali nasz piękny  kiermasz. A tam - cuda, śliczności i pyszności, wykonane przez dzieci, pracowników przedszkola i oczywiście kochanych rodziców.
Z całego serca dziękujemy wszystkim miłym duszyczkom, które pomogły nam w zoorganizowaniu kiermaszu i wykonały takie cudeńka. Wszystkie zebrane pieniądze trafią z powrotem do naszych dzieci.
Aktualizacja !
Miło nam poinformować, iż na kiermaszu zebraliśmy 1849 złotych. Pieniądze te zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na zakup materiałów dydaktycznych i wyposażenia do przedszkola.

Dzisiaj wszystkie dzieci są szczęśliwe! Odwiedził je Mikołaj z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Oddziału Terenowego w Piotrkowie Trybunalskim. Zanim jednak wręczył przedszkolakom prezenty za dobre zachowanie przeprowadził wraz z policjantami pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze i podarował dzieciom odblaski, które są tak ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym i o zmierzchu. Każda grupa podziękowała pięknymi wierszami i piosenkami o Mikołaju.
To jednak nie wszystkie atrakcje dzisiejszego dnia. Grupy starsze odwiedziły dzisiaj MOK i uczestniczyły w przedstawieniu mikołajkowym , gdzie  również spotkały Mikołaja, zaś grupa II była w kinie. Na koniec okazało się, że pod przedszkolną choinką czekały kolejne prezenty dla dzieci, które wręczała osobiście pani dyrektor.
Pracowity ten staruszek:-)
We wtorek 29 listopada  dzieci z grupy III , IV i V uczestniczyły w wycieczce do Urzędu Pocztowego. Przedszkolaki poznały zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu i jak trudna jest praca listonosza. Zobaczyły, gdzie wysyła się listy a gdzie paczki.  Miały również okazję wysłać swoje listy do Świętego Mikołaja. Teraz czekają z nadzieją,  że wszystkie ich prośby  Mikołaj zdąży zrealizować:-)
Wycieczka grupy VI -link
25 listopada odbyła się  audycja muzyczna w PSM I i II stopnia  pt." Spotkanie z panem fortepianem'. W trakcie audycji dzieci wysłuchały utwory grane na fortepianie, śpiewane przez absolwentów  szkoły. Spotkanie prowadziła nauczycielka  pani  Magdalena Chmielewska. Dzieci przedszkolne mogły  osobiście zagrać na fortepianie oaz  instrumentach perkusyjnych i werblu. Koncert wniósł wiele pozytywnych wrażeń dla dzieci i zaciekawił poznawczo. Może wśród nich znajdą się przyszli mali artyści?
23 listopada w naszym przedszkolu odbyła się V edycja konkursu patriotycznego pt."Moja Mała Ojczyzna". W konkursie wzięło udział jedenaście przedszkoli samorządowych z naszego miasta.
Celem konkursu było:
- poszerzenie wiedzy o historii Piotrkowa Trybunalskiego,
- kształtowanie właściwego stosunku do swojej miejscowości, przywiązania do rodzinnych stron,
- rozpoznawanie i lokalizowanie charakterystycznych obiektów miasta.
Konkurs składał się  z dwóch części: prezentacji prac plastycznych pt. ,,Najciekawsze miejsce w moim mieście" oraz quizu z wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim. Wszyscy mali zawodnicy spisali się na szóstkę i udowodnili, że dużo wiedzą o swoim mieście. Na wszystkich czekały nagrody oraz słodki poczęstunek.
20 listopada to wyjątkowy dzień - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach Dziecka. Jest to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Pamiętamy o tych dzieciach, których prawa nie są respektowane. Dlatego,  w tym roku przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji!
W całym przedszkolu odbyły się dzisiaj pogadanki, prelekcje, prezentacje na temat praw dzieci , nie zabrakło zabawy i koloru niebieskiego jako symbolu  solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.
18-11-2022

Swędzący problem

Drodzy Rodzice !
Dyrektor przedszkola na podstawie obowiązujących procedur w przypadku stwierdzenia wszawicy w przedszkolu oraz po otrzymaniu informacji o braku jakichkolwiek działań przez rodziców/opiekunów prawnych w przeprowadzeniu kuracji, zawiadamia ośrodek pomocy społecznej o konieczności wzmożenia nadzoru nad realizacją funkcji opiekuńczych przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka.

Proszę o natychmiastowe zgłaszanie do wychowawców lub dyrektora informacji dotyczącej pojawienia się objawów zakażenia wszawicą.
Dzisiaj odbyło sie kolejne  spotkanie z filharmonią  ,,Spróbuj zagrać z nami" . Pani Bożena pięknie zagrała na  skrzypcach. Przedszkolaki zaś wczuwając się w nastroje naśladowały jazdę konno, okrzyk Indian, słuchały muzyki i odgadywały ,,zwierzęta" ukryte w skrzypcach. Spotkanie z muzyką  to to, co dzieci bardzo lubią i z niecierpliwością czekają na następne.

Czwartek 02 maja 2024

Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty, Zygmunt, Anatol