Dzisiaj odbyło sie kolejne  spotkanie z filharmonią  ,,Spróbuj zagrać z nami" . Pani Bożena pięknie zagrała na  skrzypcach. Przedszkolaki zaś wczuwając się w nastroje naśladowały jazdę konno, okrzyk Indian, słuchały muzyki i odgadywały ,,zwierzęta" ukryte w skrzypcach. Spotkanie z muzyką  to to, co dzieci bardzo lubią i z niecierpliwością czekają na następne.
11 listopada to bardzo ważna data dla małych i dużych Polaków. Obchodzimy w tym dniu urodziny naszej nowo narodzonej ojczyzny, która w 1918 roku po 123 latach nieistnienia na mapie odzyskała niepodległość. Dlatego, przedszkolaki wraz z całym personelem PS 5 równo o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewały Hymn Polski. Włączając się tym samym do akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. W tym roku postanowiły w prezencie odśpiewać jeszcze inne pieśni i piosenki o charakterze patriotycznym np. „Przybyli Ułani pod okienko”, „Maszerują strzelcy”, „Pierwsza piechota”, „Każdy ma swoją ojczyznę”itp. Nie zabrakło akcentu i solidarności z Ukrainą, która o tą niepodległość z wszystkich sił walczy. Jesteśmy z nimi myślą i sercem.
Jak co roku Przedszkole Samorządowe nr 19 organizuje Festiwal "Jesień w wierszu i piosence". W tym roku nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III.
Daria i  Aleksander  przepięknie reprezentowali naszą placówkę i zaśpiewali piosenkę pt. ,,Malowała jesień", za którą otrzymali wspaniałe nagrody.
Więcej zdjęć na stronie epiotrkow poniżej
W naszym przedszkolu w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Angielski jest fun-tastyczny" odbył się jesienny konkurs pt. "Dyniowe dekoracje". Dzieci wraz z rodzicami przygotowały pięknie ozdobione dynie. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, a ilość przyniesionych prac była naprawdę ogromna. Dzieci przygotowały ciekawe i ambitne prace, za które zostały nagrodzone upominkami i dyplomami.
Jury nie miało łatwego zadania lecz konkurs rządzi się swoimi prawami i w konkursie przyznano:
1.miejsce- Lena Purgał gr. V
2. miejsce- Nikola Molenda gr. IV
3. miejsce- Mieszko Marchwiński- uhonorowany z gr. III. Były także wyróżnienia, które powędrowały do: Leny Iskry(gr. IV), Zosi Pycińskiej(gr. III), Oliwii Dawidowicz(gr. I) oraz Ali Golanowskiej(gr. II).
Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za piękne dynie, które zdobiły korytarz naszego przedszkola.
Chociaż jeszcze jesteśmy mali historię naszego kraju poznajemy. Może nie rozumiemy wszystkiego, lecz zadajemy pytania i jesteśmy dociekliwi. Poznajemy pieśni narodowe, naszą najbliższą okolicę, nasze miasto, zabytki. Dlatego, co roku bierzemy udział w akcji MEiN „Szkoła pamięta”, ponieważ wszystko zaczyna się w przedszkolu. Symboliczny znicz od dzieci i rozmowa z nauczycielem to początki edukacji patriotycznej  przedszkolaków.
Dziś w naszym przedszkolu odbył się bal Pani Jesieni. W tym dniu wszystkie dzieci miały przepiękne, jesienne stroje. I nie tylko dzieci ;) Był to dzień bardzo kolorowy. Towarzyszyły nam ulubione piosenki dzieci, Siguma, bańki mydlane, w starszych grupach także konkursy :) Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przepiękne stroje dzieci.
Więcej zdjęć w galeriach poszczególnych grup.
19-10-2022

Bawmy się...

Dzisiejszy koncert filharmonii wprowadził nas w prawdziwy kubański nastrój. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy a nawet poznaliśmy kilka hiszpańskich słów m.in. agua - woda oraz hola - cześć. Wiemy też jak nazywa się stolica Kuby- Hawana.  Tancerze byli świetni i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzą
15-10-2022

Zaproszenie:-)

Drodzy rodzice !
Dnia 21 października (piątek) w naszym przedszkolu odbędzie się ,,Bal Pani Jesieni".  Tańce, zabawy oraz konkursy będą towarzyszyły dzieciom w tym dniu.
Prosimy, aby dzieci były  przebrane w stroje o temetyce jesiennej. Kreatywność rodziców w tej kwesti zostanie sowicie wynagrodzona uśmiechem i wielkimi przytulasami dzieci.
15-10-2022

#CodeWeek 2022

To już trzeci rok, kiedy nasze przedszkolake biorze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Ta inicjatywa promuje ciekawy i interesujący sposób programowania i umiejętności cyfrowych. Jak widać wiek nie ma tu żadnych ograniczeń, gdyż dzieci bardzo dobrze radzą sobie z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli. Polacy są w czołówce organizacji takich zajęć, spotkań i inicjatyw.
Zachecamy rodziców do zabawy - wirtualna mata do kodowania jest dostępna tutaj :-)  A może generator kodów? To nie tylko zabawa w kodowanie ale też nauka języków, kolorów, figur,  kolorowania a przede wszystkim  samodzielnego i logicznego myślenia. Miłej zabawy :-)
Fotorelacja aktywności dzieci umieszczona zostanie  w poszczególnych grupach.
Za okazane serce i wsparcie piotrkowskiego schroniska dla zwierząt. Jak co roku dzieci i rodzice wspaniale zaangażowali się w przedszkolną akcję zbiórki karmy dla bezdomnych  psów i kotów. Dary trafiły już na miejsce a dzieci otrzymały symboliczne upominki i odznaki.

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda