Wspaniałe kolory, zabawy rytmiczno -muzyczne to niezawodny sposób pani Justyny na ciekawe warsztaty. Dzieci zachwycone i rozśpiewane. Wesoło i kolorowo powitały nadchodzące lato.
To już ostatni koncert w tym roku przedszkolnym. Tym razem podróżowaliśmy zwiedzając polskie wsie i miasta. Żegnamy się z panem Witkiem i jego gośćmi. Nie smucimy się, gdyż niedługo wakacje a po nich  znowu się spotkamy.
13 czerwca dzieci z grupy IV uczestniczyły w wycieczce do ogrodu zoologicznego w Borysewie. Poznały różne gatunki zwierząt i ich środowisko. Najbardziej zafascynowały się  światem  wodnym żółwi oraz fok. Przedszkolaki zaprzyjaźniły się również ze zwierzętami domowymi między innymi z kozami, których karmienie sprawiło im ogromną frajdę. Dodatkową atrakcją było spędzenie czasu wolnego na dmuchańcach.
W tym urokliwym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku, dzieci obcowały z przyrodą i zwierzętami. To małe zoo  bawiło i uczyło nasze przedszkolaki. Każde dziecko mogło nakarmić  zwierzaki. Zobaczyć z bliska i pogłaskać alpakę, kozę, sarny czy nakarmić kuca szetlandzkiego, a nawet się na nim przejechać. Nie zabrakło placu zabaw oraz smacznego posiłku. Zmęczone,  ale szczęśliwe przedszkolaki wróciły bezpiecznie do przedszkola gdzie czekali już stęsknieni rodzice.
12-06-2023

Dmuchańce z OSiR

Jak co roku w naszym ogrodzie miały miejsce zabawy i harce z dmuchańcami wypożyczonymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim. Pogoda dopisała a dzieci z radością oddały się swoim ulubionym zabawom. Dziękujęmy serdecznie dyrekcji OSiR za udostępnienie  tak wspaniałej atrakcji.
Oj, działo się, działo ! Cały dzień gwarno i wesoło !
Niedawno śpiewaliśmy dla Królowej Bony ludowe piosenki  a teraz odwiedziła nas kolejna wytworna dama - sama Królowa Jadwiga. W przepięknej sukni powitała dzieci i opowiedziała im  legendę o pięknym złotym naszyjniku, który podarowała  naszym mieszkańcom. Piotrkowianie wybudowali za niego mury obronne, które chroniły ich przed wrogami. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści a w nagrodę otrzymały portret władczyni do pokolorowania. Dzieci pięknie podziękowały i pożegnały Królową Jadwigę, gdyż ta wybierała się w  dalszą drogę w odwiedziny do swego męża Wadysława.
Dziękujemy ślicznie paniom z muzeum za wspaniałe spotkanie:-)
We wtorek  w Mediatece odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Niebo Kopernika". Nasze przedszkole reprezentował Leon z grupy V.  Wręczenie nagród zostało poprzedzone  ciekawym spektaklem teatralny zatytułowanym "Profesorek Wodorek i Superbohaterowie". Wszystkie prace były niezwykłe i kolorowe. Można je oglądać w Mediatece do końca czerwca. Dziękujemy Leonowi i jego mamie za udział w konkursie oraz ogromny wkład pracy.  Brawo!
Jak co roku nasze przedszkole wzięło udział w organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 11 konkursie "Aktywny przedszkolak" promującym ruch i zdrowe odżywianie się. Zadania do wykonania nie były łatwe szczególnie dla pięciolatków ale Kornelia , Natan, Oliwier z grupay V - dali sobie radę. Dzieci za swoje odważne piramidki gimnastyczne  i przygotowane szaszłyki owocowe zdobyły wyróżnienie i nagrodę.

Więcej na stronie www PS 11
29 maja nasze przedszkole odwiedziła Pani policjantka, która przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. .

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda