W grupach młodszych obchodziliśmy dzisiaj ważne święto postaci bajkowych. Pani Ania przyniosła nam stary projektor na kliszę, opowiadała o jego zastosowaniu i działaniu. Oglądaliśmy czytaną  bajkę "Jaś i Małgosia". Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o rodzeństwie oraz  przyglądały się zmieniającym ilustracjom. Po bajce dzieci rozwiązywały zagadki bajkowe a także uczestniczyły w konkursie oddzielania słonecznika od kaszy. Kolorowały ulubionych bohaterów bajkowych i mogły pobawić się w scenki z ich udziałem.
Jak co roku nasze przedszkole bierze udział w akcji ,,Szkoła pamięta" - ,,Przedszkole pamięta". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności , szczególnie tych , którzy są związani z naszym regionem. Przedszkolaki odwiedzały dziś miejsca pamięci, stawiały na pomnikach znicze i słuchały ciekawych informacji historycznych na ich temat.
27-10-2023

"Prawdziwy skarb"

Dzisiaj gościliśmy wspaniałych aktorów z teatru "Eden", którzy przyjechali do nas z Warszawy. Przedstawienie wywarło na wszystkich dzieciach oraz nauczycielkach ogromne wrażenie. Przedszkolaki z zaciekawieniem uczestniczyły w tej  interaktywnej opowieści o ważnych dla wszystkich  wartościach. Był taniec, czary, gry a przede wszystkim nauka mądrości, że najważniejsza jest rodzina.
26 października w Miejskim Ośrodku Kultury miał miejsce finał konkursu "Śpiewająca Fantazja - Baśniowa Fantazja" . Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV, które zdobyły NAGRODĘ za interpretację piosenki ,,Trzy Świnki". Gratulujemy naszym podopiecznycznym za wspaniały występ :-)
20 października grupa IV i V brały udział w koncercie pt. "Spotkanie z Panem Fortepianem", który odbył się w Szkole Muzycznej. Dzieci zostały wprowadzone w świat muzyki poprzez zagadki słuchowe, zabawy muzyczne, wspólną naukę piosenek, a także poznawanie fortepianu. Każde dziecko miało okazję przyjrzeć się instrumentowi z bliska, a także zagrać kilka nut.
20-10-2023

Dzień Krajobrazu

20 października obchodzimy Dzień Krajobrazu, który jest okazją do promowania wartości krajobrazów towarzyszących nam w codziennym życiu, a także krajobrazów charakterystycznych dla poszczególnych regionów. Nasze przedszkolaki odbywają w tym czasie spacery po okolicznych zielonych miejscach i podziwiają jesienne widoki w mieście. Spędzanie czasu na powietrzu ma  nie tylko walory zdrowotne ale też estetyczno-widokowe. Uwrażliwiajmy dzieci od najmłodszych lat.
Oliwka i Mikołaj z grupy VI reprezentowali nasze przedszkole w konkursie kulinarnym Przedszkolny Master Szef. Zadanie konkursowe polegało na własnoręcznym przygotowaniu lemoniady oraz wrapa. Nasi mali kucherze bardzo się starali aby wszystko było smaczne i zdrowe. Nie obyło się bez małej tremy, ponieważ członkiem jury był sam Kuba Wolski, uczestnik programu Hell's Kitchen. Nerwy jedak okazały się niepotrzebne a  atmosfera  wspaniała.
12-10-2023

Bal Pani Jesieni

12 października w naszym przedszkolu odbył się Bal Pani Jesieni. W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci przybyły do przedszkola w kolorowych, jesiennych strojach. Wspólnie bawiły się m.in. liski, jeżyki, wiewiórki, jesienne wróżki śpiewając i tańcząc przy piosenkach o tematyce jesiennej. Nie zabrakło także gry na instrumentach, zabaw z chustą animacyjną a przede wszystkim baniek mydlanych, które były największą atrakcją Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego balu.
Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w poszczególnych grupach.
10-10-2023

Akcja Segregacja!

Dziś w starszych grupach odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy HAK , podczas którego utrwalaliśmy wiadomości na temat segregacji śmieci, recyklingu oraz ważności dbania o nasze środowisko. Były filmy edukacyjne, ćwiczenia praktyczne w segregowaniu śmieci oraz nagrody. Kształtowanie u dzieci proekologicznych postaw zajmuje w naszym przedszkolu ważne miejsce.
29 września przypada  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji przedszkolaków odwiedził wyjątkowy gość, Pan Andrzej Hoffman - artysta malarz, który przeczytał dzieciom fragment niezwykłego opowiadania Barbary Gawryluk pt. "Dżok". Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały wzruszającej legendy o piesku ze schroniska. Następnie nasz gość narysował psa, a dzieci wypełniły jego postać kolorowymi karteczkami. Ten przepiękny portret pieska Dżoka można podziwiać w naszym przedszkolu. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr