21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Tego dnia w przedszkolu rozmawiamy o wyjątkowości każdego dziecka mimo różnic w wyglądzie, temperamencie i charakterze.
21 marca gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru EDEN z Wieliczki. Artyści zaprezentowali dzieciom wyjątkowe przedstawienie, w którym widownia mogła brać czynny udział. „Ukryte bogactwo” to przedstawienie, które daje nam odpowiedź czym może być bogactwo i gdzie jest ukryte. Niekoniecznie są to złote szaty czy skarby gromadzone wokół siebie, ale miłość, szacunek i wzajemna pomoc, a także umiejętność przebaczania.
21-03-2024

Witamy wiosnę!

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Właśnie z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się konkurs na najładniejszą panią wiosnę. Nauczycielki wraz z dziećmi przygotowały przepiękne wiosenki i wraz z nimi udały się na kolorowy, wiosenny pochód. Po drodze przedszkolaki rozdawały przechodniom papierowe kwiatuszki. Na koniec wszyscy zebrali się w ogrodzie przedszkolnym, w którym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wszystkie grupy otrzymały od pani dyrektor wspaniałe nagrody.
21 marca Daria, Pola, Julek i Mieszko z grupy IV reprezentowali nasze przedszkole w konkursie "Aktywny i zdrowy przedszkolak", którego organizatorem jest Przedszkole Samorządowe nr 11. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie zdrowej przekąski, odpowiedź na pytanie z zakresu zasad zdrowego odżywiania się oraz wykonanie piramidy gimnastycznej. Wszyscy poradzili sobie znakomicie! Organizatorom dziękujemy za ogromne zaangażowanie - był to dla nas bardzo miło spędzony czas.
5 marca grupa II i III, z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, wybrała się do kina Helios na film animowany pt. Zagadki Klary Muu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody Klary Muu i Gavina, czyli pary rezolutnych detektywów, którzy musieli rozwiązać zagadkę! Czy się im udało? Zapytajmy dzieci 🙂
W dniu 4 marca nasze przedszkole odwiedziło Stowarzyszenie Wibrys - wolontariusze dla zwierząt. Dzieci z grupy II poznały kotka Wibryska, dowiedziały się jak pielęgnować jego sierść, zadawały mnóstwo pytań a także opowiadały o swoich domowych zwierzątkach. Przedszkolaki uważnie obserwowały wykonywane czynności, chętnie uczestniczyły w czesaniu pluszowego kotka.
W nagrodę za wzorowe zachowanie dzieci otrzymały pluszową misię Wibrysię 🙂 Dzieciaki zaś przekazały wolontariuszom wszystkie potrzebne rzeczy zebrane podczas trwania zbiórki. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i serce ❤️ a pani Oli i panu Mariuszowi bardzo dziękujemy za odwiedziny i polecamy się na przyszłość 🙂
Drodzy Rodzice oraz przyszłe przedszkolaki!!!
Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 8 Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 08 stycznia 2024 roku rekrutacja do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Miasto Piotrków Trybunalski rozpoczyna się 01 marca 2024 roku.

Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 5 ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025.

Rekrutacja prowadzona będzie na następujące wolne miejsca w przedszkolu:
rocznik 2021 – 23 miejsca
rocznik 2020 – 3 miejsca
rocznik 2019 – 5 miejsc
Ponadto posiadamy wolne miejsca w bezpłatnej zerówce 5-godzinnej dla rocznika 2018/2019  - 14  miejsc, mającej siedzibę w budynku Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Próchnika 8/12.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w dniach 01.03– 22.03.2024 r.
Dokumenty rekrutacyjne można pobrać w zakładce  REKRUTACJA  oraz osobiście z placówki przedszkola.
W związku z nowelizacją Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, której celem jest wzmocnienie ochrony dzieci przed przemocą nasze przedszkole opracowało i wdrożyło standardy ochrony dzieci. Jest to dokument określający zasady ochrony małoletnich przed zjawiskiem przemocy - rozpoznawania i adekwatnego reagowania na przejawy przemocy.
Dokument ten dostępny jest w zakładce O PRZEDSZKOLU - DOKUMENTY oraz w placówce przedszkolnej.
W lutym każdego roku obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.
W tym dniu wszystkie dzieci z naszego przedszkola zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez pogadanki i filmy edukacyjne z serii „Sieciakipl”, a w ramach zajęć plastycznych wykonały „bezpieczne komputery”. Na podsumowanie zdobytej wiedzy dzieci wzięły udział w konkursie quziowym.
Rodziców chcących rozszerzyć wiedzę na temat bezpiecznego Internetu zapraszamy do zapoznania się z gazetką informacyjną oraz ulotkami z domowymi zasadami ekranowymi.
To już drugie spotkanie z aktorami oraz ich zabawną i bardzo uczącą bajką. Bohaterem dzisiejszego spotkania był pasterz Dawid, który mimo młodego wieku stanął przed wielkimi wyzwaniami. Sprostać im mógł, tylko dzięki pomocy i pomysłowości przedszkolaków. Dzieci poznały co to odwaga, jak zapanować nad swoim gniewem i złym humorem oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Nie zabrakło też śmiechu i dobrej zabawy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie:-)

Niedziela 01 września 2024

Idzi, Bronisław, Bronisława, Sykstus, August, Miłodziad, Melecjusz, Anna