Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszym przedszkolu:-)

27 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu we wszystkich grupach dzieci miały okazję posłuchać swoich ulubionych bajek i opowiadań czytanych przez swoje Panie, koleżanki i zaproszonych gości. W grupie IV oficjalnie otworzono Czytający Klub Przyjaciół Dzieci PS5. Dziękujemy Pani Izabeli Schyndel za pierwszy pamiątkowy wpis do książeczek naszych dzieci,  a pani Michalinie za zabawy z książką pisarki Renaty Piatkowskiej :-)

Krótka historia:-)
To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.