Witamy po wakacjach

sun-47083_1280
Nowy rok szkolny 2022/2023  w PS 5 rozpoczynamy  1 września według zadeklarowanych godzin pobytu. Śniadanie jak w ubiegłych latach  jest o godzinie 9.00 , dlatego prosimy o przyprowadzenie dzieci najpóżniej do godziny 8.45
Rozpoczęcie roku szkolnego w  "0" przy SP 10 o godzinie 9.00

Dzieci , które pierwszy raz przychodzą do przedszkola  (szczególnie maluszki) prosimy o wyposażenie w;
-kapcie na zmianę
-dodatkową odzież  (majteczki, koszulkę, getry na zmianę)
-papmpersy ( jeśli jest taka ewentualność)
-własną poduszeczkę i kocyk na leżakowanie

Kilka rad na pierwsze dni w przedszkolu :-)
  • Rano budź dziecko z uśmiechem na twarzy.
  • NIE przychodź do przedszkola na „ostatnią chwilę”, unikaj pośpiechu. Wyprawa do przedszkola powinna być raczej spacerem a nie wyścigiem z czasem!
  • NIE obiecuj swojemu maluchowi nagród za pójście do przedszkola. Dziecka nie można przekupywać!
  • NIE przeciągaj nadmiernie pożegnania  w szatni. Pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je, odprowadź do sali i przekaż pod opiekę nauczycielce!
  • NIE zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to, choć raz, będzie wiedziało,że łzami można wszystko wymusić.
  • NIE obiecuj dziecku, że odbierzesz je po drugim śniadaniu, skoro wiesz na pewno, że nie będziesz mógł/mogła tego uczynić.
  • POSTARAJ SIĘ stopniowo wydłużać pobyt dziecka w przedszkolu. W pierwszych dniach odbieraj je zaraz po leżakowaniu!
  • Jeżeli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata. Rozstania z tatą są mniej bolesne.
  • Kontroluj, co mówisz. Zamiast: JUŻ możemy wracać do domu  powiedz: TERAZ możemy iść do domu.To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.
  • Nie wypowiadaj się negatywnie w obecności dziecka na temat sytuacji dotyczącej pobytu w przedszkolu.
  • NIE wymuszaj na dziecku, by po przyjściu do domu natychmiast opowiadało o przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres. Poczekaj, aż samo zacznie mówić.
  • NIE pytaj, co i ile dziecko zjadło, ale, z kim i w co się bawiło.
  • CHWAL dziecko jak najczęściej, np. za pięknie wykonany rysunek w przedszkolu.
  • Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze  z uśmiechem.
  • Pamiętaj, aby ubranie Twojego dziecka było zawsze wygodne i dopasowane do jego wzrostu. Pozwoli mu to na swobodne uczestniczenie  w zabawach i zajęciach.