Zajęcia online z Europe Direct

W środę 28 kwietnia ,odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia ekologiczne zatytułowane "Segregujemy odpady, bo dbamy o środowisko". Prowadziła je pani Monika W. z Europe Direct. Uczestniczyły w nich dzieci z grupy IV i V. Pani Monika rozmawiała z nimi na temat ochrony naszej Ziemi i dlaczego powinniśmy o nią dbać. Następnie wyświetliła  film, na którym Gwiazdeczka opowiadała nam o zagrożeniach dla naszej planety, wynikające z braku dbania o jej czystość. Po filmie uczyliśmy się praktycznie segregować śmieci. Naszym zadaniem było wrzucać je do odpowiednich worków. Nasze panie pomagały nam w tym, gdyż wcale nie było to takie łatwe i czasami myliliśmy się. Na koniec odbył się plastyczny sprawdzian zdobytej wiedzy. Każdy z nas musiał na odpowiedni kolor pomalować pojemniki i przypisane im śmieci. Zajęcia te były bardzo ważne, gdyż nauczyliśmy się na nich segregować odpady.