,,Pójdźmy wszyscy do stajenki..." przy pięknych kolędach i pastorałkach w wykonaniu studentek Akademii Piotrkowskiej dzieci i pracownicy naszego przedszkola składali sobie życzenia oraz zasiedli do uroczystego obiadu.
" 6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie i  każde dziecko prezent dostanie..."

Nas także odwiedził Mikołaj ze swoją pomocnicą Śnieżynką, obdarował wszystkie przedszkolaki , bo były grzeczne :-) Każda grupa przygotowała niespodziankę dla gości w formie piosenek, rysunków, laurek i łakoci. Kiedy pożegnania nastał czas wszystkie przedszkolaki udały się do MOK na przyjęcie Mikołajkowe. A tam prawdziwa impreza muzyczna i goście.
1 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W grupie V i III zostały przeprowadzone zajęcia, na których Panie przybliżyły dzieciom tematykę niepełnosprawności. Dzieci wysłuchały opowiadania Aleksandry Chmielewskiej "Klasa integracyjna" a także zapoznały się z krótkimi animacjami charakteryzującymi różne niepełnosprawności. Ponadto mogły wziąć udział w różnych doświadczeniach, które pomogły im zrozumieć świat ludzi sprawnych inaczej. Dzieci wykonały również prace plastyczne z których został wykonany plakat.
25 listopada nie jest przypadkową datą. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W naszym przedszkolu już dziś misie patronowały zajęciom we wszystkich grupach. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ukochane misie. Wszystkie były piękne i wyjątkowe. Przedszkolaki poświęciły puchatym przyjaciołom prace plastyczne, śpiewały o nich piosenki i wspólnie z nimi się bawiły. Misie również towarzyszyły dzisiejszemu spotkaniu grup II, IV i V w Szkole Muzycznej "Jesienna Orkiestra".

Grupa I i II - więcej zdjęć w zakładce grupy
W piątek grupy II, IV i V uczestniczyły w kolejnym cyklu Audycji Muzycznych w Szkole Muzycznej. Na koncercie pt." Jesienna orkiestra" poznaliśmy bliżej ksylofon oraz werbel. Braliśmy aktywny udział w koncercie poprzez naukę piosenek i zagadki słuchowe. Przedstawiciele z poszczególnych grup stworzyli "Jesienną orkiestrę" grając na różnych instrumentach. Na koniec, każdy tradycyjnie już, mógł przyjrzeć się instrumentom z bliska i na nich zagrać.
Co roku 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka na pamiątkę pamiątkę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 'Konwencji o prawach dziecka" - najważniejszego dokumentu dotyczącego praw dziecka. W tym roku w naszym przedszkolu odbyły się specjalne zajęcia i działania pozwalające w przystępny sposób zapoznać dzieci z prawami, które im przysługują. Dzieci dowiedziały, że każdemu dziecku, niezależnie od pochodzenia, miejsca zamieszkania przynależą takie same prawa - prawa człowieka. Dzieci wysłuchały, pogadanek Pań Nauczycielek, opowiadań, wierszy oraz obejrzały filmy edukacyjne, a następnie w sposób plastyczny wyraziły to, o czym się dowiedziały. W zajęciach brały udział dzieci z grup: III, IV i V.
16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Hasło przewodnie w naszym przedszkolu brzmiało: "Jesteśmy różni, ale tacy sami". W grupach IV i V zostały przeprowadzone zajęcia, na których dzieci zastanawiały się, co to znaczy tolerancja i uczyły się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania innych ludzi, poszanowania ludzkiej godności oraz uczuć. Wykonały plakat oraz prace plastyczne dotyczące tolerancji.
To już kolejna odsłona konkursu patriotycznego organizowanego przez nasze przedszkole.  Zaproszeni goście oraz jury pani  Beata Szarlej-  Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty i pan Tomasz Trzaskacz - Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty, byli wzruszeni występem przedszkolaków. Wszystkie dzieci  były profesjonalnie przygotowane przez nauczycieli, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Jury postanowiło wyróżnić trzy przedszkola i przyznać nagrody specjalne. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i dyplomy. Miłym zakończeniem konkursu był słodki i zdrowy  poczęstunek.
W dniu 10 listopada o godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki i personel PS 5 odśpiewały Hymn Państwowy. Akcja co roku jest organizowana z inicjatywy MEiN w ramach obchodów Święta Niepodległości w całej Polsce. Przygotowanie podopiecznych i piękna prezentacja wzruszyły do łez.

W ostatnich dniach dzieci z grupy III miały przyjemność uczestniczyć w festiwalu piosenki i wiersza o tematyce jesiennej. Konkurs ten odbył się w Przedszkolu Samorządowym nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim.Wszystkie występy były wspaniałe, a nasi młodzi artyści byli z siebie bardzo dumni. Dzieci  otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Wtorek 23 kwietnia 2024

Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena