26-05-2017

"Mamy 800"

Pod takim hasłem odbyło się wydarzenie artystyczne w wykonaniu piotrkowskich przedszkolaków.Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy V i ich kochane mamy. Dzieci występowały przed piotrkowską publicznością, mamy podziwiały występ  i wystawiały na swoim stoisku własnoręcznie wykonane  cudeńka oraz upieczone ciasta. Wszyscy mogli obejrzeć pokaz taneczny w wykonaniu Tom Fit Center, uczesniczyć w konkursach. Na koniec wykonano wspólne zdjęcie.
Ogromne podziękowania dla wszyskich mam pomagających w organizacji  naszego straganu, naszego występu , mamy Antosi za występ Tom Fit Center oraz pani Joli za przygotowanie taneczne dzieci.
Podziękowania dla mamy Olka pani Karoliny Karbowskiej - która przekazała własnoręcznie wykonane  nagródy do konkursu:-)
Więcej zdjęć na stronie MOK
Radośc, miłośc i złość -takie emocje dzisiaj wytańczyliśmy na kolejnej filharmonii. Hand-jump to kolejny rodzaj tańca o radosnym i szybkim charakterze, którego uczyły się dzieci .
05-05-2017

Wizyta w Muzeum

Dzieci z grupy IV i V odwiedziły piotrkowskie Muzeum na Zamku Królewskim. Miła pani przewodnik opowiedziała dzieciom  historię  naszego miasta i pokazała najciekawsze eksponaty. Chłopcy zachwycali się dawną bronią rycerską,  zaś dziewczynki pięknymi strojami. Niewątpliwie największe wrażenie zrobiła na przedszkolakach stara chata z wyposażeniem, którego dzieci nie znają ze swoich domów.
Zuzia, Klaudia i Patrycja  - byłe absolwentki naszego  przedszkola i uczennice Gimnazjum nr 4  odwiedziły dzisiaj  starsze grupy i czytały im bajki  A. Fredry i I.Krasickiego. Przedszkolaki słuchały z ogromną uwagą. Zaciekawione nie tylko bajkami ale też gośćmi podziękowały gromkimi brawami. I oczywiście poprosiły o więcej takich niespodziankowych wizyt. Ogromne podziękowania za spędzony z nami czas i piękne czytanie składamy na ręce gimnazjalistek :-)
To już coroczna tradycja, że wszystkie przedszkolaki przychodzą w tym dniu odświętnie ubrane i wspólnie zasiadają do ślicznie ozdobionych  stolików. Składają sobie życzenia i słuchają muzyki.
Jak co roku dziękujemy mamusi Piotrusia Kujawy za piękny, smaczny i  własnoręcznie wykonany mazurek:-)
Życzymy Wam, Kochani ,
aby te Święta Wielkanocne
wniosły do Waszych serc
wiosenną radość i świeżość,
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Życzy personel Przedszkola Samorządowego nr 5
11-04-2017

S.O.S dla ziemi

Dzisiaj pan Witek porozmawiał z dziećmi na temat ochrony naszej Planety oraz  sposobów zapobiegania niszczenia otaczajacego nas środowiska . Wtórowały nam saksofon sopranowy i altowy (instrument dęty drewniany składający się z dwóch części) i klarnet ( instrument dęty drewniany składający się z pięciu części).
Amerykańskie pojazdy wojskowe, czołgi oraz ponad stu żołnierzy w pełnym ekwipunku. Tak wyglądał piknik NATO, który odbył się we wtorek, 28 marca w Piotrkowie Trybunalskim.
W pokazie udział wzięli żołnierze armii Stanów Zjednoczonych Ameryki z 2 Pułku Kawalerii, a także żołnierze polscy, brytyjscy i rumuńscy. Nie zabrakło też nas -przedszkolaków!

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda