Oj, działo się, działo! Tańce, konkursy, śpiewy i skoki do ostatniego tchu! Wszyscy mali i duzi  bawili się świetnie. Oczywiście po obiedzie zrobiliśmy poprawiny i wróciliśmy w strojach na salę by potańczyć jeszcze "Letke enke" , "Makarenę" czy "Abrahama". Słodki upominek na zakończenie tak radosnego dnia dodał dzieciom jeszcze wiecej energii i tanecznym krokiem wracały do rodziców i swoich domów.
Pan Witek wraz ze swoimi gośćmi zaprosił nas dzisiaj na "Karnawałowe szaleństwo". Tancerze pokazali nam  skradające się kroki  FOKSTROTA , piękny  WALC WIEDEŃSKI po kole, a także TANGO ARGENTYŃSKIE  i QUICK STEP. Nauka walca wydawała się najłatwiejsza, więc  przedszkolaki z przyjemnością spróbowały się go nauczyć.
Dnia 9.01.2017r.(poniedziałek) po śniadaniu  w naszym przedszkolu odbędzie się  Bal Karnawałowy. Będzie zabawa,muzyka , tańce, piękne stroje oraz zdjęcia wykonane przez fotografa. Serdecznie Zapraszamy wszystkie przedszkolaki:-)
Coś tak pięknie wykonane i wyśpiewane zasługuje na ogromne gratulacje! Perfekcyjne i nastrojowo przygotowane Jasełka przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 nie jednego gościa wprawiły w świąteczny nastrój. Serdecznie dziękujemy za  zaproszenie i składamy ukłony w stronę  pań katechetek Róży Stępień i Moniki Stawiany za przygotowanie dzieci oraz nauczyciela muzyki Pawła Mikołajczyka za piękny popis muzyczny chóru i utwór własnego autorstwa "Płyń kolędo".
Dopełnieniem całej bajecznej  atmosfery były życzenia złożone przez dyrektora szkoły pana Zbigniewa Włodarczyka i panią wicedyrektor Agnieszkę Matusiak a zaśpiewana przez ten duet kolęda wzruszyła wszystkich do łez.
Jesteśmy wielce dumni, że  byli wychowankowie naszego przedszkola uczęszczają do tak wspaniałej placówki.
Życzymy wszystkiego dobrego!
"Wigilia to nie jest czas,  gdy jest  prezentów moc.
Wigilia to nie jest czas , gdy potraw sto na stole.
Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas,
gdy siedzimy wszyscy w kole i mamy bliskich przy stole."

Odświętny wystrój- nie tylko stolików, ale i dzieci sprzyjał świątecznemu nastrojowi. Apetyty dopisały, a bałwanki, choinki i gwiazdki piernikowe, które upiekła mama Piotrusia Kujawy z gr.IV uświetniły ten świąteczny obiad.
Serdecznie dziękujemy pani Ani za pyszne wypieki:-)

SPOKOJNYCH I ZDROWYCH ŚWIĄT
oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2017 ROKU
życzą dzieci i personel Przedszkola Samorządowego nr 5
Bardzo ważna uroczystość miała dzisiaj miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury. Ważna dla dzieci, dla  pracowników i dyrekcji przedszkola  a także dla rodziców. Nie ukrywamy, że 70 lat tradycji to duże zobowiązanie. Ogromny stres i zmęczenie próbami minął, kiedy dzieci pojawiły się na scenie. Cały personel zaangażował się w przygotowania. Przepiękny występ, muzyka, kostiumy,  ręcznie wykonane prezenty oraz upieczone pierniczki  dla przybyłych gości przez nauczycielki i  kucharki  tworzyły całość pięknego spotkania świątecznego. Włożone serca i zaangażowanie a także duże doświadczenie zawodowe sprawiły, że zarówno dzieci jak i dorośli przenieśli się w magiczny świat przedszkola.

Gorące podziękowania ; dla rodziców za wyrozumiałość, dla pracowników przedszkola za ogromny wkład w przygotowania; pani dyrektor Bożenie Gal, wspaniałych pań  nauczycielek, pań kucharek wraz z panią Asią- intendentką, pań woźnych, pani Ewy Klukowskiej -niani najmłodszej grupy, pani Joli Sobczyk za oprawę muzyczną przy fortepianie, panu Markowi za świetny, profesjonalny występ w roli Mikołaja, pani dyrektor MOK,   Elżbiecie Łągwa- Szelągowskiej za wsparcie merytoryczne  i udostępnienie zdjęć a także naszym absolwentom i obecnym przedszkolakom za pomoc w realizacji filmu i organizacji uroczystości.

Prześliczne podziękowania składamy także na rece wszystkich przybyłych gości. Mamy nadzieję, że choć przez chwilkę wrócili wspomnieniami  do lat dzieciństwa i równie pięknie je wspominają jak nasz występ.

DZIĘKUJEMY!

TV PIOTRKÓW
facebook 1
facebook 2
facebook 3

Jak co roku wszystkie dzieci z utęsknieniem wyczekiwały  na przyjazd Świętego Mikołaja do przedszkola. Długo kazał na siebie czekać ale w końcu zawitał w nasze przedszkolne progi. Wynagrodził dzieciom oczekiwanie i wraz ze swym pomocnikiem Elfem zaprosił na wspaniałą zabawę i czary. Zaprzęg siedmiu reniferków pomógł Mikołajowi odszukać ukryte w salach worki z prezentami. Na koniec dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia i pożegnały gości przed daleką podróżą :-)

Piękna klasyczna bajka w wykonaniu Teatru Lalek "Rabcio" zabrała dzisiaj dzieci z grup III,IV i V w świat magii i edukacji. Ciekawa zmieniająca się  sceneria była tego dopełnieniem. Pinokio tak znany dzieciom drewniany chłopczyk musiał przejść wiele prób zanim zmądrzał i docenił to co stracił. Najważniejsze jednak  ,że mu się  udało i osiągnął swój cel. Bajka ta jest  wciąż aktualna i na pewno długo zapisze się w pamieci naszych przedszkolaków:-)
30-11-2016

Białe Święta

Kolejna filharmonia za nami. Gość dzisiejszej świątecznej przygody z muzyką pochodził z Peru. Nie ma tam  śniegu w grudniu  tylko jest piękna pogoda. Zwyczaje i  życzenia świąteczne jednak podobne. Jak śpiewały dzieci "Feliz Navidad"  czyli  Wesołych Świąt,  życzymy na te zbliżające się magiczne dni !
Jak co roku nasze przedszkolaki z grup starszych IV,  V, VI  zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 10. A tam uczniowie z kl. III zaprezentowali nam  przedstawienie o tematyce przyrodniczej pt; "Leśna opowieść". Zwierzęta leśne zachęcały dzieci do dbania o ekologię oraz  czystość lasów. Na zakończenie przedszkolaki rozwiązywały  szereg zagadek leśnych, z którymi  sobie świetnie poradziły. Zwiedziły  też  szkołę i  sale lekcyjne najmłodszych uczniów, które bardzo im się podobały.

Piątek 29 marca 2024

Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl