Nasze dzieci uczestniczyły w pokazowych zajęciach PRZEDSZKOLIADY. Bawiły się piłkami, ćwiczyły oraz  spotkały bardzo aktywnego kangura, który zachęcał do uprawiania dyscyplin sportowych i wszelkiego rodzaju ruchu przez zabawę.
Raczej - Kto tak pięknie gra? Gościem specjalnym pana Witka był dzisiaj pan Marcin, który pokazał nam niesamowity instrument jakim jest ...jego własny głos. Przy pomocy mikrofonu i urządzenia BitBox pan Marcin czarował "bity" do słów jakie wymyślały dzieci. Luper czyli  powtarzacz i zmieniacz głosu rozbawił dzieci do łez. Poznaliśmy też instrument elekktryczny o nazwie  EWI. Na koniec dzieci "wyginały śmiało ciało" do znanej i lubianej  piosenki króla Juliana.
Powróciły z wakacji koncerty filharmonii a z nimi pani Małgosia oraz  panowie Witek i Adam. Gościem specjalnym była dzisiaj wiolonczela (mama skrzypiec, gdyż tatą jest kontrabas :- ) Nie zabrakło  także  śpiewu, zagadek  i zabaw ruchowych.
Po wakacyjnym  wypoczynku witamy  serdecznie wszystkie dzieci, rodziców, dziadków i wychowawców. Zapraszamy do nowych sal i zabawek oraz życzymy samych radosnych i szczęśliwych dni w naszym przedszkolu.
Zakończył się rok przedszkolny i rozpoczeły  wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim przedszkolakom, nauczycielom, pracownikom przedszkola życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
08-06-2016

Jedziemy na wakacje

To już ostatnia filharmonia w tym roku . W rockowych rytmach pożegnaliśmy koncerty i powitaliśmy nadchodzące wakacje. Na zakończenie przypomnieliśmy sobie wielki okrzyk kibiców przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej - "Polska biało-czerwoni"! Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy:-)
Serdeczne podziękowania składamy na ręce przedstawicieli Banku Zachodniego WBK w Piotrkowie Trybunalskim. Zasponsorowane nagrody i słodycze przedłużyły w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Konkursy, tańce, zabawa przy muzyce w towarzystwie baniek mydlanych, trwały do samego obiadu. W tym dniu każde dziecko było uśmiechnięte.
Dmuchańce i trampolina zagościły dzsiaj  w naszym ogrodzie przedszkolnym za sprawą OSiRu .Ruch, zabawa a przede wszystkim ogromna radość towarzyszyły naszym dzieciom. Ruch to zdrowie a zdrowy przedszkolak to szczęśliwy przedszkolak , więc w taki aktywny  sposób  zachęcaliśmy dzieci do spędzania  wolnego czasu wraz z rodzicami.
To kolejna propozycja dla najmłodszych z cyklu edukacji bajecznych, przygotowana przez MOK i Busolę. Czy szczęście można odnaleźć wśród różnych posiadanych  przedmiotów , czy po prostu posiadając prawdziwych przyjaciół? Na te pytania dzieci uzyskały odpowiedź podczas spektaklu. Rozstrzygnięty został także konkurs kukiełkowy , w którym brała udział grupa V. A otrzymane  nagrody  książkowe przydadzą się podczas kontynuacji akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, w ktorej od wielu lat uczestniczą wszystkie grupy przedszkolne.
Mazur, krakowiak,polonez, kujawiak i oberek przywitały dzieci na kolejnym spotkaniu z filharmonią. Przedszkolaki miały  okazję poznać kobiecy strój ludowy z Lublina (charakterystyczne paski dookoła w poziomie i zapaska) oraz męski strój ludowy z Rzeszowa (niebieskie spodnie i kamizelka zdobiona srebrnymi guzikami). Ponadto dzieci uczyły się tańca krakowskiego i świetnie się przy tym bawiły .

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr