23-09-2017

Pierwszy koncert

To dzieci dzisiaj grały "Pierwsze skrzypce"- jak widać po wakacyjnym odpoczynku kazdy jest pełen  zapału do poznawania nowych wyzwań muzycznych z panem Mietkiem i panią Małgosią:-)
Witamy po wakacjach nowych i starszych przedszkolaków. Zapraszamy już 1 września i życzymu samych radosnych dni.
  • Oddziały przedszkolne na ul.K.Wielkiego zapraszamy wg zadeklarowanych godzin.
  • Oddział  ,,0" w budynku na ul. Próchnika 8/12-  rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 10.00.
Pożyteczne rady dla maluszków:-   do poczytania link
Co przynieść pierwszego dnia dla maluszka do Gr.I ?
-ubranko na zmianę w worku
-piżamkę do spania
-obuwie na zmianę w worku
-ukochaną przytulankę
-dobry humor :-)
Kochane przedszkolaki ! Życzymy  wam wspaniałych wakacji, nowych kolegów i koleżanek, pięknych przygód i bezpiecznego powrotu do przedszkola. Do zobaczenia !
Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego dla wielu przedszkolaków to po prostu przerwa wakacyjna. Ale dla dzieci z grupy V i kilkoro z grupy IV to pożegnanie z przedszkolem i znak by od września pójść do szkoły.

-"Kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. W waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny: zabawa, uśmiech, zadowolenie  nawet z małych sukcesów.
 To, czego nauczyliście się w przedszkolu to pierwszy bagaż doświadczeń na całe  życie: pierwsza książka, pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza ocena waszej pracy. To niezatarte wspomnienia waszego dzieciństwa, ważne a może nawet najważniejsze.
 Jako nauczycielki jesteśmy więc dumne, że mogłyśmy w tym uczestniczyć. Życząc powodzenia w szkole, życzymy  Wam abyście pozostały takie jakie jesteście.”

Wiecej zdjęć na stronach grupy:-)
07-06-2017

Wakacyjny bagaż

To już ostatnia filharmonia w tym roku przedszkolnym. Żegnamy się pamiętając o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych przygód ale też o dobrej zabawie i wypoczynku. Co spakujemy do walizek?  Jak będziemy rozmawiać ze spotkanymi zwierzętami?  Ćwiczenia oddechowe na Dzikim Zachodzie oraz jazda na dzikim koniu - to tylko niektóre umiejętności zdobyte dzisiaj podczas zabawy z muzyką.
Rano po śniadaniu przyszedł nasz  instruktor tańca pan Maciek i zaprosił dzieci do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda sprzyjała , dobry humor i chęć do zabawy także. Więc, na co czekać? Konkursy, zawody, tańce i hulanki to to , co dzieci uwielbiają najbardziej.
A po południu dzieci z grupy V poszły na Rynek Trybunalski do restouracji Krochmal na lody , zafundowane przez rodziców. Przy okazji zostały obdarowane balonowymi zwierzakami.
Dzień Dziecka to ważny dzień dla dzieci i dla dorosłych. W naszym przedszkolu dbamy by w tym dniu dzieci były szczęśliwe i na nudę nie narzekały. A więc od wtorku  się dzieje  , oj dzieje!
Dzisiaj po śniadaniu dzieci z grup IV i V poszły na Uniwersytet Jana Kochanowskiego  na przedstawienie pod tytułem "Czerwony Kapturek" w wykonaniu studentek II roku . Profesjonalne przygotowanie i bogata sceneria zachwyciły dzieci, co okazały gromkimi brawami .Dziękujemy za zaproszenie dr Oldze Zalas -Zameckiej . Po przedstawieniu dzieci z grupy IV zostały zaproszone przez nauczycielki na lody do "Migdała" a dzieci z grupy V spotkały się z czworonogami na boisku uniwersyteckim.
Po południu nasze przedszkole odwiedził prawdziwy Cyrk.
 Dzięń Dziecka to wyjątkowe święto. U nas zaczęło się trochę wcześniej ale też później się skończy:-)To już kolejny Dzień Dziecka z OSiR :-) Pogoda dopisała, dzieci bawiły się świetnie. Tańce, dmuchańce, muzyka, zabawa ,radość każdego dziecko a jednoczesnie bezpieczeństwo to priorytet w tym dniu. Jak było? Prosimy zapytać dzieci :-)
Ogromne podziękowania dla dyrektora OSiR pana Leszka Heinzela za udostępnienie sprzętu do zabaw i zaangażowanego pracownika obsługi .

Wkrótce więcej zdjęć:-)
26-05-2017

"Mamy 800"

Pod takim hasłem odbyło się wydarzenie artystyczne w wykonaniu piotrkowskich przedszkolaków.Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy V i ich kochane mamy. Dzieci występowały przed piotrkowską publicznością, mamy podziwiały występ  i wystawiały na swoim stoisku własnoręcznie wykonane  cudeńka oraz upieczone ciasta. Wszyscy mogli obejrzeć pokaz taneczny w wykonaniu Tom Fit Center, uczesniczyć w konkursach. Na koniec wykonano wspólne zdjęcie.
Ogromne podziękowania dla wszyskich mam pomagających w organizacji  naszego straganu, naszego występu , mamy Antosi za występ Tom Fit Center oraz pani Joli za przygotowanie taneczne dzieci.
Podziękowania dla mamy Olka pani Karoliny Karbowskiej - która przekazała własnoręcznie wykonane  nagródy do konkursu:-)
Więcej zdjęć na stronie MOK

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna