03-02-2016

W bajkowej krainie

Dzisiejsze spotkanie z filharmonią było kolejną opowieścią słowno-muzyczną. Tym razem zawitał do nas strzelec wyborowy z Dzikiego Zachodu i jego czerwonoskóry przyjaciel Biała Chmura. Indianin nauczył dzieci tańca wywołujacego deszcz, a także pokazał instrumenty  i zagrał muzykę indiańską na fletni pana,flecie indiańskim i bębnie. Dzieci były bardzo zaciekawione opowieściami gościa, jego strojem, puropuszem a nawet językiem indiańskim. Muzyka wprawiała w relaksacyjny nastrój. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.
Bal karnawałowy to dla przedszkolaków i rodziców ogromne przeżycie. Jaki wybrać strój, kogo oczarować. Krótka chwila, rozmowy na temat kostiumów, ogólny zachwyt aby za chwilę wyjść na salę i bawić się, tańczyć. Tak naprawdę liczy się tylko dobra zabawa i szeroki uśmiech na twarzach dzieci. To dzisiaj mogą grać swoje wymyślone role i spełniać marzenia o astronautach, strażakach, diabłach, diablicach, czarownicach, piratach ,kotach, księżniczkach i czego tylko zapragną. Kostiumy są piękne i radosne, pozostają na właścicielach do końca dnia. Po balu energia dzieci nie słabnie, zaraz obiad, chwilka wyciszenia i po południu poprawiny z rozrywki.
Dzisiejsza filharmonia była formą opowieści muzycznej i tanecznej. Dzieci nie tylko miały możliwość wysłychania opowieści o  "Dziadku do orzechów" i  utworów muzycznych ale także obejrzenia różnych tańców towarzyskich. Nauka kilku ruchów  baletowych dawała dzieciom dużo zadowolenia i kto wie, może zapoczątkowała chęć rozpoczęcia nauki w szkole tańca?
Kochani ! Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery,
a Nowy Rok 2016 niósł ze sobą szczęście i pomyślność.
Wszystkiego co dobre, smaczne, radosne i zdrowe -
życzą dzieci  i personel  Przedszkola Samorządowego nr 5
Wszystkie dzieci dziś odświętnie ubrane, gdyż w przedszkolu jest wigilijny obiad.  Życzenia złożone; szczęścia, radości  i zdrowia . A wszytko smaczne,  miłe dla oka oraz brzuszka i w doborowym towarzystwie. Jeszcze kilka dni i w domach pojawią się takie zapachy.  Życzymy Wesołych i smacznych Świat!
Wycieczka do Miejskiego Ośrodka Kultury zaowocowała niebywałą przygodą. Dzieci spotkały nie tylko Mikołaja, ale też jego wspaniałych pomocników. Czy wszystko sie udało, czy zdążyli na czas? O tym opowiedzą dzieci w domu.
W naszym przedszkolu także pojawił się Mikołaj i przyniósł dzieciom słodkości. Pytał czy do wszyskich zajrzał w sobotnią noc :-)Bawił się dziećmi a te zaśpiewały dla niego  mikołajkowo-zimową piosenkę. Wszystko co dobre się jednak  kończy i nasz gość ruszył w dalszą drogę.
Spełnienia marzeń dzieciaczki :-)
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zawitali dzisiaj do nas z wierszami Jana Brzechwy. Przedszkolaki z racji sympatii do tego autora uważnie słuchały i zagadki rozwiązywały. Wykonane przez uczniów nagrody w postaci naklejek mocno motywowały przedszkolaki do zgłaszania się. Zaś sympatyczne podejście młodzieży do dzieci przełamało obopólną nieśmiałość.
Przedświąteczna filharmonia w przedszkolu przyniosła dzieciom wiele zabawy i śmiechu. Okazało się, bowiem, że gra na trąbce nie jest tak łatwa, na jaką wygląda. Opanowanie odpowiedniego dmuchania, trzymania i jeszcze naciskania jednocześnie było wielkim wyzwaniem dla dzieci. Po kilku ćwiczeniach i wskazówkach  nasze przedszkolaki poradziły sobie świetnie. Poza tym dzieci nauczyły się prostej techniki wyciszającej nie tylko trąbkę ale też ich małe i donośne głosiki:-)
.
Czary -mary -abrakadabra- bum!
Czarodziej  z dziećmi zrobił dzisiaj duży szum.
Najpierw stroje Elfom wyczarował
a potem razem z nimi bombki wykombinował.
Elfy wymyślały,  co tylko chciały
aż Mikołaja wyczarowały.
Mikołaj miły , ale  zadał pytanie konieczne
-czy dzieci były w tym roku grzeczne?
Usłyszał  w sali głośne potwierdzenie
i zaczął spełniać kolejne życzenie.
Wyczarował  wtedy z małych przedszkolaczków
siedmioro ślicznych reniferaczków.
Na czele Rudolf z czerwonym noskiem
zabawiał wszystkich jadąc pociągiem.
Na koniec z Mikołajem się grzecznie  pożegnano
i prezenty słodkie rozdawano!
Kto jako dziecko, miał w domu pluszaka? Wszyscy! Nasze babcie, dziadkowie, my sami a teraz nasze dzieci. Czy wyobrażamy sobie dzieciństwo bez nich? Nie ! Właśnie dzisiaj, 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia - "pocieszyciela, przytulanki, przyjaciela, towarzysza pierwszych dni w przedszkolu, zasypiaka do poduszki, kompana do zabawy" itd. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Prezentowały je przed innymi dziećmi, opowiadały o nich, czytały bajki wraz z nauczycielkami i bawiły się przy muzyce.

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr