Światowy Dzień Ziemi to akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i uświadamianie , iż Ziemia jest naszym wspólnym dobrem.Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc.
Nasze przedszkolaki  także świętowały. Wraz z nauczycielkami tworzyły, dyskutowały na tak ważne dla nas wszystkich tematy dotyczące czystości powietrza, wody i gleby. "Zaczynamy od najmłodszych lat , wtedy piękny będzie Świat" nie tylko od święta ale też na codzień:-)
Z dalekiego  Szczyrku przyjechali do nas goście. Ubrani w ludowe stroje góralskie przywitali przedszkolaków charakterystyczną gwarą  oraz zaprosili na koncert .Nie zabrakło skrzypiec, akordeonu i kontrabasu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie a nóżki same podrygiwały do tańca.
"Na stole święcone, tuż obok baranek,
W koszyczku pełno barwnych pisanek
I jakże znamienne w polskim krajobrazie
Budzące się do życia wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
Malują kolorem uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
Gdy wielkanocne na stole śniadanie."

Aby był to czas uroczy, życzymy miłej Wielkanocy.
Aby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało.
Aby szynka nie tuczyła, atmosfera była miła.
Niech tradycja wodę leje, a zajączek niech się śmieje!

Tradycyjnie jak co roku przed świętami w naszym przedszkolu odbyło się składanie życzeń wielkanocnych i wspólne spożywanie posiłku wielkanocnego . W tym roku  dzieci kosztowały smaczny żurek z jajeczkiem i cieszyły się z nadchodzących świąt. Dziękujemy mamie Piotrusia i Paulinki za przygotowanie słodkich mazurków i ciasteczek dla dzieci. A po śniadaniu prezentacja filmu "Kurczak Malutki".
Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - a mianowicie sam Koziołek Matołek . Dzieci dobrze znały naszego bohatera , gdyż wcześniej zapoznały się z literaturą Kornela Makuszyńskiego z cyklu akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Zabawne przygody koziołka nie tylko bawiły ale też uczyły odpowiedzialności i rozwagi w życiu codziennym. Przeprowadzony quiz utrwalił zdobytą wiedzę a nabyte umiejętności  pozwoliły na zdobycie członkostwa w Klubie Przyjaciół Koziołka Matołka .
Dzisiaj przyszedł do nas długo oczekiwany gość -pani Wiosna. Zabrała ze sobą pyszne i zdrowe kanapki dla przedszkolaków i zachęcała do jedzenia. Chętnych nie brakowało a byli też tacy śmiałkowie , którzy kosztowali posianej własnoręcznie rzeżuchy. Po śniadaniu młodsze dzieci zabrały się za sianie owsa a starsze wygladały oznak wiosny na świeżym powietrzu.
Nasze przedszkole odwiedzili dzisiaj niezwykli goście, a mianowicie uczniowie klasy II  ze Szkoły Podstawowej nr 16. Przybyli do nas z przedstawieniem  "O Szewczyku Dratewce" wyreżyserowanym przez wspaniałą nauczycielkę panią Edytę Tuzikiewicz . Dzieci przedszkolne oglądały występ z zapartym tchem a na koniec nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Nie chwaląc się w przedstawieniu występowały też byłe absolwentki naszego przedszkola. Życzymy wszystkim uczniom i pani Edycie dalszych sukcesów aktorskich i zapraszamy do naszego przedszkola.
16 lutego nasze przedszkolaki uczestniczyły w przepięknym widowisku pt. „W tajemniczej krainie krasnali” wystawianym przez Teatr Muzyczny DUDUŚ z Łodzi. W zaczarowany i magiczny świat baśni wprowadziła małych widzów specjalnie przygotowana scenografia, wspaniałe kostiumy aktorów, efekty świetlne, a przede wszystkim cudowna muzyka. W trakcie spektaklu dzieci uczestniczyły w licznych konkursach, a także losowaniu biletów. Szczęśliwi zwycięzcy otrzymali atrakcje upominki.
14-02-2018

Kolejna filharmonia

"Rodzinny koncert" to świetna zabawa dla wszystkich domowników. Można w tym celu wykorzystać stare przedmioty domowego użytku i nauczyć dzieci histori o dawnych czasach.
W tegorocznym festiwalu organizowanym od 18 lat przez Przedszkole Samorządowe nr 1 naszą placówkę  reprezentowali Bartuś i Maja z grupy I. Maluchy spisały się rewelacyjnie i zaśpiewały tańcząc piosenkę "Tupu tup po śniegu". Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za pomoc w przygotowaniach.

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna