28-11-2017

Dzień Marchewki

28 listopada w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Marchewki. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie właśnie z marchewką. Nawet nasze przedszkolaki ubrane były w tym dniu na pomarańczowo. Dzieci zapoznały się z krótką historią marchewki, poznały jej zalety i walory. Dowiedziały się jak wiele cennych witamin i składników odżywczych zawiera w sobie marchewka. W przedszkolnym jadłospisie tego dnia także królowała marchewka. Dzieci jadły ją zarówno surową jak i ugotowaną, a na koniec dnia skosztowały pyszny sok marchewkowy. Zajęciom edukacyjnym towarzyszyły gry i zabawy ruchowe, muzyczne i plastyczne czego efekty możemy podziwiać poniżej.
27-11-2017

Owocowe nutki

27 listopada nasze przedszkole odwiedził wspaniały muzyk Pan Andrzej Kozłowski z Białegostoku, którego hobby jest tworzenie instrumentów muzycznych z niemożliwych przedmiotów. Te niemożliwe przedmioty to warzywa i owoce, które możemy spotkać w każdym sklepie. Przedszkolaki na własne oczy mogły się przekonać jak powstaje trąbka z papryki, ogórka i pietruszki czy flet z marchewki. Pan Andrzej zagrał nam także na orzechu włoskim, orzechu kokosowym czy tykwie. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że te instrumenty naprawdę grały piękne melodie! Kilkoro dzieci miało okazję zagrać wspólnie z Panem Andrzejem w "owocowej orkiestrze".
W dniach 19.11 - 06.12.2017r. zapraszamy serdecznie na wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci z piotrkowskich przedszkoli. Wystawa jest zorganizowana w Centrum Idei Ku Demokracji w Kościele Akademickim Panien Dominikanek z okazji obchodów 800 lecia naszego miasta. Nasze przedszkole reprezentują; Piotr Kujawa, Justynka Włodarczyk, Filip Zapała,Julia Jankowska.
Kolejne spotkanie teatralne mamy już za sobą. Dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w przedstawieniu z cyklu " Czytam I klasa". Ciekawy świat Wielkoludów wzbogacony został przypowiastkami z wędrownego kramu i stał się skarbnicą mądrości oraz przybliżył nas do świata z przeszłości.
13-11-2017

Na ludowo

Kolejna filharmonia za nami. Jak to już bywa na spotkaniach z panem Mietkiem, było wesoło i bogato w zdobytą wiedzę. Nie obyło się także, bez praktycznej nauki tańca. Jak się okazało, przedszkolaki -starszaki posiadają wrodzony talent do tańca ludowego.
11 listopada to bardzo ważny dzień dla wszystkich małych i dużych Polaków. W najmłodszej grupie  zaczynamy od wiersza "Kto Ty jesteś?" i dwóch podstawowych kolorów reprezentujących nasz kraj. Dzieci chętnie słuchają opowieści nauczycielki i wykonują ciekawe polecenia. Przy okazji wczuwają się w role młodych kibiców, gdyż dzisiaj ważny mecz Polska- Urugwaj. Życzymy powodzenia i wygranej naszym zawodnikom:-)
Dzieci z grup III, IV i V zostały zaproszone do wspólnej zbawy w parku J.Poniatowskiego. Poznawały zasady i cel  segregowania odpadów. Uczestniczyły w grach, konkursach na świeżym powietrzu przy wesołej muzyce. Mogły poznać tajniki budowy domów i pobawić się w murarzy. Na koniec bawiły się z klaunem i wróciły do przedszkola z pomalowanymi twarzami oraz upominkami. Dziękujemy za świetną organizację i zbawę:-)
18-10-2017

Jaki to instrument?

Jesienne spotkanie i jesienne nastroje muzyczne obfitowały  radosnym humorem. Pan Mietek wraz z przyjacielem  prezentowali kolejne instrumenty i zachęcali dzieci do zabawy muzyką.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazane dary dla podopiecznych schroniska oraz  mamie Frania i Adasia za pomoc przy wypakowywaniu karmy.
Zachęcamy do mądrej adopcji!  Psy i   koty  czekają na nowych, kochających właścicieli.
Kochani ! Zbliża się Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt.  Nie tylko naszych milusińskich ale także tych , które bardzo chciałyby mieć swój ciepły kąt i  miłych właścicieli.Jeśli jesteśmy gotowi na nowego członka rodziny ZAADOPTUJMY MĄDRZE PSA LUB KOTA. Jeśli nie to POMÓŻMY!
Już nie raz nasi  rodzice, dzieci, dziadkowie i bliscy  pokazali ,że wspólnie można coś fajnego zoorganizować.Zachęcamy  do zbiórki karmy suchej i mokrej oraz starych koców , które ogrzeją zwierzęta zimą.
Można ją dostarczyć  do naszego przedszkola do 4.10.2017r. i później :-) Za wszelką pomoc ogromnie dziękujemy!
DARY ZOSTANĄ ZAWIEZIONE WE WTOREK 10.10.2017R.

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr