Bardzo chętnie gościmy u nas ciekawych i szczególnych  gości!
  Dnia 8 czrwca nasi reprezentanci z grupy IV wzieli udział w II Przeglądzie  Piosenki Religijnej „Boże Owieczki” organizowanej co roku przez przedszkole Sióstr  Dominikanek. W przeglądzie wzięło udział 130 dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli. Podczas prezentacji nasi artyści mieli możliwość wykonania piosenki "Taki duży , taki mały" za którą zdobyli I miejsce. Festiwal przebiegał w atmosferze dobrej zabawy i  wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami, upominkami, dyplomami. Podziękowania składamy na rece  pani katechetki Anny Kafar za przygotowanie dzieci do występu:-)

wiecej zdjęć tutaj
06-06-2018

Zaraz wakacje!

To tematyka  kolejnej  wycieczki do świata muzyki z panem Mietkiem i jego gośćmi.  Dzieci jak zwykle świetnie się bawiły i chętnie śpiewały wakacyjne piosenki. Nie zabrakło też przestróg na wakcyjną beztroskę i życzeń by wakacje były udane. Dziękujemy za cały rok filharmoni! Do zobaczenia za dwa miesiące:-)
Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy II i IV wybrały się do kina Helios na bajkę pt.: „Piotruś Królik”. Po bajce pełnej wrażeń miały okazję przeżyć kosmiczną przygodę oglądając wystawę STAR ADVENTURE. Dzień Dziecka zakończył się pysznymi lodami.
Oj! Działo się, działo dzisiaj w przedszkolu!
24-05-2018

Wycieczka do Koła

Dzieci z grupy II i III wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę do Osady Leśnej w Kole, podczas której doświadczony leśnik zapoznał ich ze specyfikę lasu – jego roślinnością oraz zwierzętami. Przedszkolaki poznały także innych mieszkańców Osady – przemiłe pieski, piękne konie, łabędzie czy bociany. Po długim spacerze po lesie przyszedł czas na odpoczynek i poczęstunek oraz swobodną zabawę na świeżym powietrzu.
Nasi najmłodsi przedstawiciele przedszkola wzieli udział w kolejnym festiwalu wiosennym zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 24. Trema dawała o sobie znać ale Emilka i Bartek dali radę. Przyjazna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom a zdobyte upominki  wynagrodziły włożoną pracę.

wiecej zdjęć na stronie PS nr 24  -  tutaj
Dzieci z grupy IV - Aleksander i Mateusz reprezentowali nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym konkursie "Bezpieczny Przedszkolak" organizowanym przez PS nr 15.  Uczestnicy wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa zarówno w przdszkolu jak i w ruchu drogowym. Dobra zabawa i zdrowa rywalizacja oraz ciekawe nagrody okazały się rewelacyjnym sposobem spędzenia czasu z nowymi kolegami i koleżankami.
Dzieci z grupy II stawiały swoje pierwsze kroki na scenie teatralnej w Miejskim Ośrodku Kultury podczas Festiwalu „Fantazja”. Przedszkolaki za barwne wprowadzenie w świat krasnoludków Marii Konopnickiej w prezentacji pt. Krasnoludki są na świecie” otrzymały wyróżnienie i mnóstwo wspaniałych nagród.
artykuł
W poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich odwiedziła nasze przedszkole i grupy starsze  poetka regionu piotrkowskiego pani Izabela Schyndel. Zapoznała dzieci z legendami piotrkowskimi swojego autorstwa („Diabły, czarty i czarownice: legendy o Piotrkowie” i „Nad Strawą i Pilicą: legendy regionu piotrkowskiego”), np. o powstaniu jeziora Bugaj, o diabłach z rogami i kopytami, które w mieście Piotrkowie babie na pomoc przyszły, a także o początkach miejscowości naszego regionu jak Bąkowa Góra czy Moszczenica.

Tymczasem młodsze przedszkolaki przyniosły ze sobą swoje ulubione książeczki i z radością opowiadały o nich swoim kolegom. Dzieci zapoznały się z etapami powstawania książki, dowiedziały się, że należy je szanować i o nie dbać. Dzięki różnym zabawom i quizom sprawdziły swoją wiedzę o bohaterach najpopularniejszych bajek.W grupie I gościliściliśmy mamę Majki , która wraz z panią Ewą czytały wiersze dla najmłodszych.
Dziękujemy przybyłym gościom i zapraszamy ponownie:-)
A gdzie można kupić książkę? Oczywiście w księgarni. A więc idziemy na wycieczkę:-)

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna