Radośc, miłośc i złość -takie emocje dzisiaj wytańczyliśmy na kolejnej filharmonii. Hand-jump to kolejny rodzaj tańca o radosnym i szybkim charakterze, którego uczyły się dzieci .
05-05-2017

Wizyta w Muzeum

Dzieci z grupy IV i V odwiedziły piotrkowskie Muzeum na Zamku Królewskim. Miła pani przewodnik opowiedziała dzieciom  historię  naszego miasta i pokazała najciekawsze eksponaty. Chłopcy zachwycali się dawną bronią rycerską,  zaś dziewczynki pięknymi strojami. Niewątpliwie największe wrażenie zrobiła na przedszkolakach stara chata z wyposażeniem, którego dzieci nie znają ze swoich domów.
Zuzia, Klaudia i Patrycja  - byłe absolwentki naszego  przedszkola i uczennice Gimnazjum nr 4  odwiedziły dzisiaj  starsze grupy i czytały im bajki  A. Fredry i I.Krasickiego. Przedszkolaki słuchały z ogromną uwagą. Zaciekawione nie tylko bajkami ale też gośćmi podziękowały gromkimi brawami. I oczywiście poprosiły o więcej takich niespodziankowych wizyt. Ogromne podziękowania za spędzony z nami czas i piękne czytanie składamy na ręce gimnazjalistek :-)
To już coroczna tradycja, że wszystkie przedszkolaki przychodzą w tym dniu odświętnie ubrane i wspólnie zasiadają do ślicznie ozdobionych  stolików. Składają sobie życzenia i słuchają muzyki.
Jak co roku dziękujemy mamusi Piotrusia Kujawy za piękny, smaczny i  własnoręcznie wykonany mazurek:-)
Życzymy Wam, Kochani ,
aby te Święta Wielkanocne
wniosły do Waszych serc
wiosenną radość i świeżość,
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Życzy personel Przedszkola Samorządowego nr 5
11-04-2017

S.O.S dla ziemi

Dzisiaj pan Witek porozmawiał z dziećmi na temat ochrony naszej Planety oraz  sposobów zapobiegania niszczenia otaczajacego nas środowiska . Wtórowały nam saksofon sopranowy i altowy (instrument dęty drewniany składający się z dwóch części) i klarnet ( instrument dęty drewniany składający się z pięciu części).
Amerykańskie pojazdy wojskowe, czołgi oraz ponad stu żołnierzy w pełnym ekwipunku. Tak wyglądał piknik NATO, który odbył się we wtorek, 28 marca w Piotrkowie Trybunalskim.
W pokazie udział wzięli żołnierze armii Stanów Zjednoczonych Ameryki z 2 Pułku Kawalerii, a także żołnierze polscy, brytyjscy i rumuńscy. Nie zabrakło też nas -przedszkolaków!
Dzieci z grupy III i V wybrały się do kina na film o bohaterskim psie " Ozzy". Film bardzo rozbawił dzieci śmiesznymi dialogami, szybką akcją. Ale też wzruszył i nauczył, że posiadać czworonożnego przyjaciela to  duży obowiązek.
Dziękujemy wszystkim za oddane głosy i zajęcie 15 miejsca:-)

Kochani rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, sąsiedzi! Zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału
w plebiscycie na "Najlepsze przedszkole w powiecie piotrkowskim". Jesteśmy dużą placówką i drzemie w nas ogromna siła , więc do dzieła! Głosujmy - od dnia 10.03.2017 do dnia 31.03.2017.

Tutaj głosujemy ! ( nieaktualne)

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna