Breakdance i  Hip Hop królowały na dzisiejszej filharmonii. Pan Witek zaprosił zawodowych tancerzy i trenerów tego " dziwnego łamanego i robotowego " tańca, który skradł serca i ciała dzieci. O siedzeniu w jednym miejscu nie było mowy , wszyscy tańczyliśmy i super się bawiliśmy.
Modra Sowa dzisiaj zawitała w nasze przedszkolne progi. Dzieci z poszczególnych grup miały możliwość zapoznania się z historią  słodyczy a w szczególności historią lizaków. Samodzielnie skręcały swoje lizaki w "ślimaczki" i "świderki" , nabijały na patyczki oraz kosztowały różne smaki. Pamiętały też ,że lizaków nie wolno gryźć i należy po zjedzeniu ich umyć zęby. Na zakończenie pakowały je w ozdobną folię i zabierały do domu. Zabawa była świetna a dzieci obiecały podzielić się z najbliższymi swoimi słodkimi paczuszkami:-)
W piątek dzieci z grupy V wraz z nauczycielkami Sylwią Cieślak i Renatą Góral zawiozły do piotrkowskiego schroniska dla zwierząt karmę, zebraną na ten cel w przedszkolu. Wycieczka  ucieszyła dzieci ale też bardzo poruszyła ich małe serduszka. Chciały je głaskać , przytulać i wziąć do domu. Dlatego postanowiliśmy kontynuować co roku zbieranie karmy dla tych zwierząt ale też zaproponować rodzicom i dzieciom adopcję pupila.

Zwierzaki do adopcji "Puchatek"
Zaadoptuj pieska lub kotka
Nasze dzieci uczestniczyły w pokazowych zajęciach PRZEDSZKOLIADY. Bawiły się piłkami, ćwiczyły oraz  spotkały bardzo aktywnego kangura, który zachęcał do uprawiania dyscyplin sportowych i wszelkiego rodzaju ruchu przez zabawę.
Raczej - Kto tak pięknie gra? Gościem specjalnym pana Witka był dzisiaj pan Marcin, który pokazał nam niesamowity instrument jakim jest ...jego własny głos. Przy pomocy mikrofonu i urządzenia BitBox pan Marcin czarował "bity" do słów jakie wymyślały dzieci. Luper czyli  powtarzacz i zmieniacz głosu rozbawił dzieci do łez. Poznaliśmy też instrument elekktryczny o nazwie  EWI. Na koniec dzieci "wyginały śmiało ciało" do znanej i lubianej  piosenki króla Juliana.
Powróciły z wakacji koncerty filharmonii a z nimi pani Małgosia oraz  panowie Witek i Adam. Gościem specjalnym była dzisiaj wiolonczela (mama skrzypiec, gdyż tatą jest kontrabas :- ) Nie zabrakło  także  śpiewu, zagadek  i zabaw ruchowych.
Po wakacyjnym  wypoczynku witamy  serdecznie wszystkie dzieci, rodziców, dziadków i wychowawców. Zapraszamy do nowych sal i zabawek oraz życzymy samych radosnych i szczęśliwych dni w naszym przedszkolu.
Zakończył się rok przedszkolny i rozpoczeły  wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim przedszkolakom, nauczycielom, pracownikom przedszkola życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
08-06-2016

Jedziemy na wakacje

To już ostatnia filharmonia w tym roku . W rockowych rytmach pożegnaliśmy koncerty i powitaliśmy nadchodzące wakacje. Na zakończenie przypomnieliśmy sobie wielki okrzyk kibiców przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej - "Polska biało-czerwoni"! Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy:-)
Serdeczne podziękowania składamy na ręce przedstawicieli Banku Zachodniego WBK w Piotrkowie Trybunalskim. Zasponsorowane nagrody i słodycze przedłużyły w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Konkursy, tańce, zabawa przy muzyce w towarzystwie baniek mydlanych, trwały do samego obiadu. W tym dniu każde dziecko było uśmiechnięte.

Poniedziałek 13 maja 2024

Robert, Gerard, Serwacy, Aaron, Magdalena, Andrzej, Natalis, Gloria, Ciechosław, Gerarda, Dobiesława, Agnieszka