Dmuchańce i trampolina zagościły dzsiaj  w naszym ogrodzie przedszkolnym za sprawą OSiRu .Ruch, zabawa a przede wszystkim ogromna radość towarzyszyły naszym dzieciom. Ruch to zdrowie a zdrowy przedszkolak to szczęśliwy przedszkolak , więc w taki aktywny  sposób  zachęcaliśmy dzieci do spędzania  wolnego czasu wraz z rodzicami.
To kolejna propozycja dla najmłodszych z cyklu edukacji bajecznych, przygotowana przez MOK i Busolę. Czy szczęście można odnaleźć wśród różnych posiadanych  przedmiotów , czy po prostu posiadając prawdziwych przyjaciół? Na te pytania dzieci uzyskały odpowiedź podczas spektaklu. Rozstrzygnięty został także konkurs kukiełkowy , w którym brała udział grupa V. A otrzymane  nagrody  książkowe przydadzą się podczas kontynuacji akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, w ktorej od wielu lat uczestniczą wszystkie grupy przedszkolne.
Mazur, krakowiak,polonez, kujawiak i oberek przywitały dzieci na kolejnym spotkaniu z filharmonią. Przedszkolaki miały  okazję poznać kobiecy strój ludowy z Lublina (charakterystyczne paski dookoła w poziomie i zapaska) oraz męski strój ludowy z Rzeszowa (niebieskie spodnie i kamizelka zdobiona srebrnymi guzikami). Ponadto dzieci uczyły się tańca krakowskiego i świetnie się przy tym bawiły .
Dzieci z grupy IV  wybrały się dzisiaj na wycieczkę do zakładu fotograficznego prowadzonego przez wspaniałych fotografów Tomasza Białowąsa i Aleksandrę Brzezińską. Przekaz informacji o zawodzie fotografa połączony z pokazem całej pracowni, sprzętu, technologi cyfrowej, obróbki zdjęć i innych produktów fotograficznych typu ;obrazy, albumy, koszulki, kubki itp. bardzo zaciekawił dzieci. Na zakończenie przedszkolaki zostały uwiecznione na zdjęciu w "Bajkowej Krainie" i dostały kubeczki ze swoim zdjęciem na pamiątkę.
Bardzo dziękujemy za niezapomnianą lekcję z fotografi i przesympatyczny kontakt z dziećmi;-)

Szkoła Podstawowa nr 10 zaprosiła nasze przedszkolaki z grup IV i V do udziału w akcji "Polska Biega". Akcja ma celu propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego zarówno przez dzieci,  jak też przez dorosłych. Na piotrkowskim "Słoneczku" pogoda dopisała i dzieci biegły na dystansie 60 metrów. Wszystkie były zwycięzcami przez sam udział. Dyplom i słodki poczęstunek , który czekał na mecie był miłą nagrodą za włożony wysiłek i chęci dzieci. Dziękujemy organizatorom i prosimy o wiecej takich akcji:-)
Dorota Gellner i jej wiersze  były  inspiracją dla dzieci z grupy IV w XII Przeglądzie  Twórczości Przedszkolnej "Fantazja" organizowanym co roku przez: Przedszkole Samorządowe nr 16, Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie "Busola". Pani Renata Nabiałczyk przygotowała dzieci  na piatkę z plusem, trema szybko odeszła w dal. Wielka inauguracja oraz odbiór nagród odbyły się nastepnego dnia .
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z inauguracji i wręczania nagród ze strony internetowej  zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorzadowego nr 16
To już trzecie spotkanie z panem Wiesławem. Jak zwykle dzieci świetnie się bawiły i wiele nauczyły. Kolory, zasady bezpieczeństwa, przestrzeganie zasad higieny i oczywiście gra na instrumentach znanych dzieciom i tych nieznanych "Bum Bum Rurkach" czy dzwonkach muzycznych. A do tego wszystkiego dużo humoru i jeszcze więcej ruchu i muzyki.
Dziękujemy i zapraszamy jeszcze do nas !
06-04-2016

Co to za miasto?

Kolejne spotkanie z filharmonią i wycieczka po naszym kraju. Pojechaliśmy autobusem do Łodzi, naszego sąsiedniego miasta. Polecieliśmy samolotem do Krakowa a stamtąd do Warszawy. Rozwiązywaliśmy zagadki muzyczne i wróciliśmy do Piotrkowa Trybunalskiego. Poznaliśmy nowe instrumenty dęte i śpiewaliśmy, spiewaliśmy!
31-03-2016

"Pchła Szachrajka"

To kolejna propozycja naszego teatru MOK  na edukację bajeczną. Dziś gościliśmy  teatr MALUTKI z Łodzi i ich oryginalną wersję przygód niesamowitej pchełki. Ta klasyczna bajka autorstwa Jana Brzechwy bardzo przypadła dzieciom do gustu. Śmiechu było co niemiara :-)

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"
życzy personel Przedszkola Samorządowego nr 5