Dzisiaj dzieci z grup IV i V odbyły wycieczkę do zakładu Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim.
Dzieci  zwiedziły zakład. Poznały technologię tworzenia bombek od szklanych rurek do gotowej pięknie ozdobionej ręcznie ozdoby choinkowej. Same uczestniczyły w warsztatach i wykonywały swoje bombki. Wycieczka była dla dzieci bardzo ciekawa i pouczająca. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszystko w zakładzie jest wykonywane ręcznie.
Gośćmi w naszym przedszkolu byli dzisiaj aktorzy z teatru Moralitet z Krakowa. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie "O nisfornym Kacperku " i dopingowały wróżkę w ciężkiej pracy "naprawczej" niegrzecznego Kacperka. Dzięki pomocy ze strony dzieci czary się udały i Kacperek  zmienił swe zachowanie.
08-11-2015

A to ciekawe ?

Kolejna filharmonia i kolejne ciekawostki muzyczne.
Dzisiaj poznaliśmy i tworzyliśmy muzykę z różnych stron swiata . Instrumentami goszczącymi u nas były bębny i talerze. Muzykami zaś dzieci a  ich ręce, nogi i wszelkiego rodzaju grzechotki tworzyły dopełnienie. Zabawa nie miała końca i z przeniosła się do sal naszych muzyków, gdzie mogły kontunuować swoje improwizacje muzyczne:-)
07-10-2015

Czerwone! Stop!

Dzisiejsza filharmonia wyśpiewała nam i wygrała  podstawowe zasady ruchu drogowego i pieszego. Dzieci rozpoznawały wszelkie znaki ostrzegawcze i informacyjne. Czynnie uczestniczyły w quizach i odpowiadały prawidłowo na pytania.
Pan Czarodziej odwiedził nasze przedszkole. Wybrał sobie asystentów i pozwoił czynić czary mary:-) Wyczarował żywego gołąbka z książki, zawiązywał chusteczki  i tasiemki bez użycia  rąk , przemalowywał z dziećmi po polsku i po angielsku białe piłeczki, znikał i się pojawiał  a przede wszystkim był strasznie gadatliwy i zabawny. Byliśmy pod wielkim wrażeniem. Nagrodziliśmy występ artysty  mocnymi brawami i ogromnymi uśmiechami:-)
Jak wiadomo priorytetem w naszym przedszkolu jest dbałość o bezpieczeństwo naszych dzieci . Jak co roku dzieci mogły w dniu dzisiejszym uczestniczyć w pogadance na temat ruchu pieszych, bezpieczeństwa  podczas zabawy w przedszkolu i w domu.
Dzisiaj w naszym przedszkolu rozpoczeliśmy nowy sezon spotkań z filharmonią. Dobry humor i muzyka nastrojowo wpływały na naszych przedszkolaków. Zapraszamy do galeri.
Witamy po wakacjach wszystkie nowe i uczeszczajace już do przedszkola  dzieci  oraz  rodziców. Zapraszamy na zabawę, odkrywanie nowych doświadczeń, na poznawanie nowych przyjaciół i siebie.
Zaczynamy  już 1 września (wtorek)  wg zadeklarowanych godzin.
Uwaga!
Grupa 0 - (5 godzinna przy gimnazjum nr 4)
Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września  2015r. (wtorek) o godzinie 13.00

Po prawie półrocznej przeprowadzce do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 przy ulicy Krakowskie Przedmieście wróciliśmy do "starego -nowego" przedszkola przy ul. Kazimierza Wielkiego 5.
Z całego serca ogromnie dziękujemy wszystkim osobom , które przyczyniły się do realizacji projektu termomodernizacji naszego przedszkola a także tym , które pomogły w przeprowadzce. Dziękujemy za wyrozumiałość oraz cierpliwość rodziców i opiekunów, za determinację pani dyrektor Bożeny Zadumińskiej i  siłę z jaką to wszystko przetrwała. Dziękujemy władzom  miasta za projekty, zgody ,finanse i wykonawcom za solidną  pracę włożoną w nasze przedszkole. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć "Przedszkole kiedyś-przedszkole dzisiaj"

Niedziela 28 kwietnia 2024

Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea, Witalis, Piotr