Co roku w okresie jesiennym odbywa się Europejski Tydzień  Kodowania. Obecnie obejmuje on  aż dwa tygodnie  9  -24 pażdziernika. Dzieci i nauczyciele PS 5 dołączają  do zabawy  #CodeWeek2021 . W poszczególnych grupach bedą odbywały się fotorelacje i opisy. Zachęcamy  również rodziców i starsze dzieci do zabawy oraz by skorzystali z naszych propozycji. Rozwijajmy i uczmy się a przede wszystkim bawimy.
wirtualna mata do kodowania
zabawy i gry
klikankowo-kodowanie
07-10-2021

Wreszcie gramy

Czyli kolejne spotykanie  z panem Witkiem i jego gośćmi. Dzisiejsze zabawy odbyły się na ludową nutę. Dzieci rozpoznawały muzykę smutną i wesołą. Pani Małgosia nauczyła nas piosenki "Ho, ho, ho  bawmy się" oraz rozruszała dzieci ruchowo. Pan Witek opowiedział nam o Wiśle płynacej przez Kraków, Warszawę , Toruń i Gdańsk. Zatańczył i pokazał Polskie tańce narodowe: krakowiaka, mazura, kujawiaka, poloneza  i zachecił do wspólnej zabawy wszystkie dzieci.
W dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. W naszym przedszkolu gościliśmy panią Jadwigę Szymczyk z WODN, ktora zaprezentowała nam wiersz Jana Brzechwy "Na straganie", wizualizację sylwetami prowadziła nauczycielka  Barbara Zielonka, zaś zabawy muzyczno - kulinarne i edukacyjne nauczycielka Renata Góral. Wszystkie dzieci słuchały z zaciekawieniem i odpowiadały na zadawane pytania. Układały puzzle warzywne, klasyfikowały, kolorowały i bawiły się w rytm muzyki.
Jak co roku obchodzimy ten dzień przypominając dzieciom o ich prawach. Świętujemy z nimi i pragniemy by ten czas był wyjątkowy, Zabawy i tańce towarzyszyły przedszkolakom cały dzień a uśmiech nie znikał z ich twarzyczek.
Dzieci z grupy III, IV i V spotkały się z ratownikami medycznymi. Było bardzo ciekawie. Dowiedziały się, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczyły ułożenie w pozycji bezpiecznej i wykonywały masaż serca na fantomie. Ratownicy nagrodzili dzieci pięknymi książkami.
30-08-2021

Ahoj przedszkolaki!

Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich przedszkolaków i ich rodziców oraz dzieci, które po raz pierwszy do nas zawitają. Wszystkim Milusińskim życzymy aby czas spędzony w przedszkolu upłynął  na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką.
Szybko minęły nam cztery lata, trzeba się rozstać. Przedszkolaki  z grupy IV  już od września zostaną uczniami I klasy. Na pożeganie przygotowały piękny występ dla rodziców "Bardzo jest nam bliska Ochrona Środowiska". Nastrojowa dekoracja w  ogrodzie przedszkolnym, dobry humor i sukces gotowy. W poniedziałek czekała na dzieci  niespodzianka - kino Helios i "Kapitan Szablozęby".
Bardzo dziękujemy za owocną współpracę i wsparcie rodziców.

Zanim jednak dzieci pójdą do szkoły -powitajmy wakacje!
Wspaniałego wypoczynku dla wszystkich dzieci z przedszkola i ich rodziców  oraz bezpiecznych wakacji życzą dyrektor, nauczyciele, personel PS 5
Zosia i Mariusz z grupy V brali udział w XIX edycji konkursu ekologicznego "W zgodzie z przyrodą", organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Za prawidłowe rozwiązanie zadań konkursowych oraz wykonanie pracy plastycznej otrzymali wspaniałe nagrody. Gratulujemy i dziękujemy.
Zostaliśmy nominowani do zabawy zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Celem  akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? Wystarczy ubrać się na niebiesko i wykonać prostą pracę plastyczną  "Motyla". Zdjęcie zostało udostępnione na facebooku z dopiskiem "Jesteśmy z Wami, Niebieskimi motylami". Kolejne wyzwania dla grupy pani Patrycji, Sylwi i Anetki ;-) Czas 48 godzin.
02-06-2021

Oj, działo się , działo!
Już od rana trwały przygotowania do tak wyjątkowego dnia w przedszkolu - Dnia Dziecka! Zabawę rozpoczęły maluszki i średniaczki, gdzie przy muzyce, konkursach i pokazie baniek mydlanych pani Anetki mogły się wybawić do woli. Starszaki w tym czasie odwiedziły pobliski nowy plac zabaw. Kiedy wróciły dołaczyły do zabawy na sali rytmicznej. Po obiedzie dzieci z grupy II piekły z panią Sylwią swoją pierwszą pizzę a starszaki imprezowały na powietrzu w ogrodzie przedszkolnym. Zabawy chustą animacyjną, konkursy balonikowe, tańce i rysowanie kredą to, to co dzieci bardzo lubią. Nie mogło zabraknąć w tym dniu także słodyczy i  prezentów.
Życzymy wszystkim dzieciom, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!

Poniedziałek 06 maja 2024

Judyta, Ewodia, Teodor, Gościwit, Benedykta, Ewodiusz, Jurand, Jan, Jakub, Dawid, Miłodrog, Małgorzata, Domagniew, Placyd