W tym roku przedszkolaki i nauczyciele sprawili niespodziankę podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim przesyłąjąc piosenki i robiąc własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Nie zapomniano także wysłać życzeń  do byłych pracowników PS 5.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2022 pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia Przedszkolakom oraz ich Rodzinom. Niech ten wyjątkowy czas pełen będzie radości, spokoju, wzruszeń i rodzinnego ciepła, a w nadchodzącym roku dopisuje Państwu zdrowie, szczęście oraz wszelka pomyślność.
Życzą Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Przedszkola Samorządowego nr 5
To już tradycja, że dyrekcja, wszyscy pracownicy przedszkola oraz dzieci składają sobie życzenia świąteczne a potem wspólnie zasiadają do uroczystego obiadu. Panie kucharki Gabrysia, Ela i Małgosia przygotowują pyszne dania, które dzieci jedzą ze smakiem na pięknie udekorowanych stołach, słuchając kolęd. Wszyscy są odświętnie ubrani a atmosfera wspaniała.
Niech w tym wspaniałym dniu każde życzenie się spełni:-)
Szanowni Państwo,
już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 w grupie wiekowej 5-11 lat. Podstawą rekomendacji Europejskiej Agencji Leków były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki.
W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z listem od Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki  dotyczącego szczepień.
Link do listu: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat

Nauczyciele mają możliwości korzystania z przekazanych we wrześniu materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień.
Link: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne

Uzupełnią je materiały dostosowane dla dzieci 5-6 letnich. Przypominamy, że w wychowaniu przedszkolnym działania profilaktyczne powinny być podejmowane wspólnie z rodzicami dzieci.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat - więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.
Szczegóły dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia:
Kuratorium Oświaty w Łodzi
6 grudnia to ważna data dla nas wszystkich, a w szczególności dla najmłodszych. Bowiem w tym dniu przychodzi do nas długo wyczekiwany gość. Mikołaj - bo o nim właśnie mowa pojawił się kolejny raz w naszym przedszkolu. Przedszkolaki już od samego rana wyglądały go przez okno i przywoływały wypowiadając Mikołajową rymowankę. W końcu pojawił się w przedszkolu  i obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. W zamian za nie dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, którą przygotowywały dla niego od dłuższego czasu. Bardzo się cieszymy, że Mikołaj pamiętał o naszych milusińskich i już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty.
Listopad jest wyjątkowym miesiącem dla wszystkich polaków. To właśnie w tym miesiącu po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji po raz IV nasze przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs patriotyczny "Moja Mała Ojczyzna". Dzieci choć jeszcze małe dobrze wiedzą w jakim mieście mieszkają, gdzie to miasto znajduje się na mapie Polski, potrafią ułożyć kontury naszego kraju z puzzli, znają najważniejsze zabytkowe miejsca w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku konkurs przybrał formę zajęć edukacyjnych o naszym mieście oraz kreatywnej pracy plastycznej „Piotrków Trybunalski za 100 lat”. Zaprzyjaźnione przedszkola, które wzięły udział w konkursie nadesłały fotorelację i wykazały się wspaniałą wyobraźnią podczas tworzenia prac plastycznych. Na ręce wychowawców poszczególnych grup zostały przekazane piękne nagrody dla dzieci.
Cały tydzień trwały przygotowania do tak ważnego święta. Dzieci uczyły się pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, utrwalały wiadomości o symobolach narodowych, ważnych miastach Polski, rozwiązywały quizy. W środę nasze przedszkole przyłączyło się do akcji MEiN " Szkoła do hymnu",  o godzinie 11.11 wszystkie dzieci  wspólnie odśpiewały czterozwrotkowy Hymn Polski, a dzieci z grupy V inaugurowały IV edycję miedzyprzedszkolnego konkursu "Moja Mała Ojczyzna".
"Złota kaczka i duch starego zamku" to ciekawa i zabawna bajka, którą miały możliwość obejrzeć dzieci z naszego przedszkola w Miejskim Ośrodku Kultury. Piękna scenografia, kunszt aktorski oraz towarzyszące piosenki i wspólne śpiewanie przeniosły dzieci w świat magi.
W tym roku również nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta", która miała na celu zorganizowanie w placówce działań upamiętniających ważne postacie lub wydarzenia naszego miasta. Dzieci i nauczycielki w zależności od grup odwiedzały pomniki, tablice upamietniajace, groby nieznanych żołnierzy. Przedszkolaki miały możliwość poznania krótkiej historii i zapalenia symbolicznego znicza.
Dziękujemy za zaangażowanie rodziców w akcję i zakup zniczy na ten cel :)
Kochani rodzice, dziadkowie, dzieci !
4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Patronem tego dnia jest Św.Franciszek z Asyżu a w Polsce pierwszy raz to święto obchodziliśmy w 1993 roku. Co roku nasze przedszkole uczestniczy w akcji wspierania piotrkowskiego schroniska dla  zwierząt pozbawionych opieki. W dniach 27.09 - 8.10.2021r ( dwa tygodnie) odbędzie się zbiórka suchej karmy dla psów i kotów oraz puszek z żywnością. Pojemnik na dary został umieszczony  w przedsionku.
Za wszelkie dary i okazane serce bardzo dziękujemy:-)

Aktualizacja!
Dary zostały dostarczone do schroniska. W imieniu opiekunów oraz zwierząt z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom <3 :)

Poniedziałek 06 maja 2024