23-05-2021

Naszym mamom

"Chociaż inne są bogatsze, może młodsze i ładniejsze,
ale przecież nasze Mamy, dla nas zawsze najcenniejsze.
Bo to właśnie dzięki Mamom po raz pierwszy świat witamy.
Także pod Ich czujnym okiem ten swój pierwszy krok stawiamy.
Od Nich także się uczymy jak uczciwie postępować,
żeby inni nie musieli w nasze życie ingerować.
Dziś Matczynych pomni nauk staramy się należycie,
wskazać także naszym dzieciom jak uczciwie iść przez życie.
I choć czas Cię nie oszczędza, Ty wiesz dobrze o tym Mamo,
że kochamy Cię jednako zawsze mocno i tak samo".

Wiersz autorstwa Henryka Jakowiec
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim
W środę 28 kwietnia ,odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia ekologiczne zatytułowane "Segregujemy odpady, bo dbamy o środowisko". Prowadziła je pani Monika W. z Europe Direct. Uczestniczyły w nich dzieci z grupy IV i V. Pani Monika rozmawiała z nimi na temat ochrony naszej Ziemi i dlaczego powinniśmy o nią dbać. Następnie wyświetliła  film, na którym Gwiazdeczka opowiadała nam o zagrożeniach dla naszej planety, wynikające z braku dbania o jej czystość. Po filmie uczyliśmy się praktycznie segregować śmieci. Naszym zadaniem było wrzucać je do odpowiednich worków. Nasze panie pomagały nam w tym, gdyż wcale nie było to takie łatwe i czasami myliliśmy się. Na koniec odbył się plastyczny sprawdzian zdobytej wiedzy. Każdy z nas musiał na odpowiedni kolor pomalować pojemniki i przypisane im śmieci. Zajęcia te były bardzo ważne, gdyż nauczyliśmy się na nich segregować odpady.
28-04-2021

Dylu, Dylu

Spotkanie z panem Witkiem zawsze przynosi niespodzianki. Dzisiaj poznawaliśmy kolejne instrumenty dęte blaszane i ich możliwości dzwiękowe. Nauczycliśmy się jak zrobić własny instrument ze szlaufika, lejka i ustnika oraz poznaliśmy staruszkę pralkę w wersji recznej. Nie zabrakło także tańca i śpiewu oraz dobrego humoru:-)
W tym dniu wszystkie przedszkolaki wzięły się ostro do pracy i utrwalały wiadomości zdobyte w przedszkolu i w domu. Quizy, zagadki, prezentacje multimedialne, kodowanie, ekologiczne kalendarze, segregowanie śmieci oraz prace plastyczne z hasłem " Dbajmy o Ziemię" gościły w każdej grupie. Nie mogło też zabraknąć  piosenek i zabaw o temetyce "eko" jak to śpiewają Ekosłodziaki oraz zawodów sportowych w segregowaniu śmieci do odpowiednich pojemników.
31-03-2021

Czy wy wiecie?

Czyli kolejne muzyczne spotkanie z panem Witkiem. Dzieci w tym tygodniu poznawały różne formy tańca i muzyki. Od klasycznego baletu, poprzez dance, hip-hop do muzyki klasycznej, rockowej i rege. Dzieci chętnie improwizowały i  świetnie tańczyły a przede wszystkim dobrze się bawiły🙂
"Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełnia  pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość."

Wszystkiego co dobre życzy Dyrektor i Pracownicy Przedszkola Samorządowego nr 5
Już wkrótce nasze pociechy pożegnają się z przedszkolem i rozpoczną kolejny etap swej edukacji, nowych przyjaźni i doświadczeń życiowych. Zapraszam do spaceru po stronach internetowych zaprzyjażnionych szkół , może to ułatwi rodzicom i dzieciom podjecie decyzji  o rozwijaniu pasji muzycznych, sportowych, plastycznych czy matematycznych.

Państwowa Szkoła Muzyczna - strona szkoły i film promujący
Szkoła Podstawowa nr 13 " Na naukę i zabwę wybieram 13"
Szkoła Podstawowa nr 8
Szkoła Podstawowa nr 10
Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. rusza  obowiązkowy Narodowy Spis Ludności i Mieszkań – najważniejsze badanie demograficzne, które w Polsce wykonuje się raz na 10 lat. Informacje zebrane przez Główny Urząd Statystyczny poszerzy i zaktualizuje wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach.
Udział w spisie to obowiązek, dlatego w badaniu musi wziąć udział każdy Polak. Więcej informacji: zakładka „Nasze Miasto” – „Narodowy Spis Powszechny”
Główny Urząd Statystyczny na portalu spis.gov.pl udostępnił demonstracyjną wersję formularza służącego do samodzielnego spisania się oraz listę pytań, które zadane zostaną w spisie.
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI I NAUKI  z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Poniedziałek 06 maja 2024

Judyta, Ewodia, Teodor, Gościwit, Benedykta, Ewodiusz, Jurand, Jan, Jakub, Dawid, Miłodrog, Małgorzata, Domagniew, Placyd