Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom, którzy wzięli udział w zbiórce artykułów dla podopiecznych Fundacji Małe Łapki. Jest nam niezmiernie miło, że tak dużo osób wykazało chęć pomocy. Kociaki zadowolone Warto pomagać!
Wycieczka do ZOO, zagadki słowne i dzwiękowe o zwięrzętach to, to co dzieci lubią najbardziej. Pan Witek zaprosił na tą wycieczkę specjalnego gościa, który pokazał dzieciom instrumenty dęte blaszane ; trąbkę, puzon, tubę. Dzieci poznały możliwości dzwiękowe instrumentów, ich budowę oraz wysłuchały utwór grany na tubie "Karnawał zwierząt -Słoń" autorstwa Camille Saint-Saëns (oryginalne instrumenty)
W piątek odwiedziła nasze przedszkole Agencja Szkolno - Przedszkolna LUPUS i  przeprowadziła ciekawe zajęcia z robotami. Dzieci programowały drogę przejścia dla  robota, wybierały zakodowane owoce, warzywa i kolory.  Programowały także zwierzęta domowe i dzikie. Składały karty na planszy i zapisywały wynik. Na koniec brały udział w wyścigach i otrzymały pamiątkowy dyplom.  Zajęcia bardzo ucieszyły dzieci i zachęciły do dalszych zabaw z kodowaniem.
Ze względów bezpieczeństwa zajęcia odbyły się osobno w starszych grupach.
Interaktywny spektakl dla dzieci od początku obfitował w super niespodzianki. Dzieci spotkały kota czarodzieja a w okularach 3D oglądały przygotowania do urodzin Alicji oraz perypetie królika, którego przygody nie pozwalały zdążyć na czas. Elementy magii, występów cyrkowych, gry kolorów i humor sprawiły, że dzieci  bawiły się świetnie. A bańki mydlane i taniec był uwieńczeniem przedstawienia.
Ze względów bezpieczeństwa dzieci na spotkanie przychodziły w wyznaczonych godzinach dla danej grupy.
20-02-2021

Dzień kota

W środę obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Każda grupa świętowała ten dzień w aktywny sposób. Kocie zabawy, kocie ćwiczenia, kocie prace plastyczne. Nie zapomnieliśmy także o bohaterach tego święta - samych kotach i zbieramy karmę dla nich przy wejściu do przedszkola. Akcja trwa  do końca lutego.
Za okazane serce i wsparcie serdecznie dziękujemy:-)
Dzieci z grupy V uczestniczyły w programie przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas", którego celem było zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego oraz wiedzy na temat skutków palenia papierosów. Program składał się z pięciu zajęcie warsztatowych.
Kolejne spotkanie z Panem Witkiem i jego muzycznymi inspiracjami świetnie wpisało się w tematykę karnawałową tego tygodnia.Dzieci świetnie się bawiły w rytm muzyki zaproponowanej przez Pana Witka- hity z popularnych bajek były w mig rozpoznawane przez dzieci.
10-01-2021

Karnawał

Dnia 27.01.2012 odbył się w naszym przedszkolu  Bal Karnawałowy . Ze względu na bezpieczeństwo w dobie pandemi dzieci  bawiły się  w swoich salach . Z zachowaniem rezimu sanitarnego odbyła się także  sesja zdjęciowa w wyznaczonej sali. Dzieci zabawiał DJ i nauczycielki poszczególnych grup, które organizowały ciekawe konkursy.
Wiecej zdjęć w poszczególnych grupach -zapraszamy :-)
22-12-2020

Idą Święta...

Widać je wszędzie, na ulicach , w domach, w sklepach a przede wszystkim w przedszkolu. Jak co roku przedszkolaki  mają okazję nieco wcześniej skosztować domowej roboty potrawy a  przygotowane przez nasze kochane kuchareczki - panią Gabrysię, Elę i Małgosię potrawy smakują wyśmienicie i szybko znikają z talerzy. Świąteczny obiad to coroczna tradycja pracowników PS 5 i dzieci a życzenia składane w tym dniu spełniaja się na 100%
Strona żródłowa zdjęcia
Zdrowych, szczęśliwych, pełnych radości, wiary i miłości ,
otulonych rodzinnym ciepłem
Świąt Bożego Narodzenia
oraz   Spokojnego Nowego Roku 2021
życzą
dyrektor, dzieci i personel
Przedszkola Samorządowego nr 5
Drodzy rodzice, kochani dziadkowie:-)
Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W tym roku nasze przedszkole przyłącza  się po raz kolejny do akcji i organinzuje zbiórkę artykułów szkolnych oraz  drobnych upominków dla  dzieci z polskich szkół na Białorusi - w Grodnie, Wołkowysku i Lidzie.  Wszystkie dary zostaną wysłane do Warszawy i stamtąd pojadą do miejsca docelowego.  Zbiórka trwa do końca stycznia !
Za okazane serce i hojność bardzo dziękujemy:-)

Poniedziałek 06 maja 2024

Judyta, Ewodia, Teodor, Gościwit, Benedykta, Ewodiusz, Jurand, Jan, Jakub, Dawid, Miłodrog, Małgorzata, Domagniew, Placyd