16 lutego nasze przedszkolaki uczestniczyły w przepięknym widowisku pt. „W tajemniczej krainie krasnali” wystawianym przez Teatr Muzyczny DUDUŚ z Łodzi. W zaczarowany i magiczny świat baśni wprowadziła małych widzów specjalnie przygotowana scenografia, wspaniałe kostiumy aktorów, efekty świetlne, a przede wszystkim cudowna muzyka. W trakcie spektaklu dzieci uczestniczyły w licznych konkursach, a także losowaniu biletów. Szczęśliwi zwycięzcy otrzymali atrakcje upominki.
14-02-2018

Kolejna filharmonia

"Rodzinny koncert" to świetna zabawa dla wszystkich domowników. Można w tym celu wykorzystać stare przedmioty domowego użytku i nauczyć dzieci histori o dawnych czasach.
W tegorocznym festiwalu organizowanym od 18 lat przez Przedszkole Samorządowe nr 1 naszą placówkę  reprezentowali Bartuś i Maja z grupy I. Maluchy spisały się rewelacyjnie i zaśpiewały tańcząc piosenkę "Tupu tup po śniegu". Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za pomoc w przygotowaniach.
Najwspanialszy czas dla dzieci:-) Pomysły na kreacje i spełnianie marzeń w tym zakresie przez rodziców to najmilszy czas dla dzieci. Zabawa muzyczna i profesjonalny fotograf dopełniają całość. A na koniec słodka paczka niespodzianka. Czy można chcieć więcej?
"Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
niosą ze sobą wiele radości
oraz refleksji dotyczących
minionego okresu i planów
na nadchodzący Nowy Rok.
W tych wyjątkowych dniach
chcemy Państwu życzyć
wiele zadowolenia i sukcesów
z podjętych wyzwań".
W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Bonduelle. Nie zabrakło także samej Kukurydzy! Jedna z Pań przypomniała nam, jak ważną rolę odgrywają owoce i warzywa w żywności dzieci. Na koniec spotkania dzieci otrzymały książeczki z kolorowankami, a także zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z pluszową kukurydzą.
Czy napewno? Na ten  temat rozmawiała z dziećmi  Pani Ewa z Referatu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Starsze przedszkolaki wiedzą, jakie śmieci wrzucamy do kosza żółtego, jakie do zielonego, a jakie do niebieskiego, brązowego czy czarnego. Aby utrwalić zdobytą wiedzę dzieciaki samodzielnie umieszczały różnorodne odpady we właściwych koszach. W nagrodę za poprawną segregację śmieci otrzymały książeczki o danej tematyce.
W ostatni piątek gościli w naszym przedszkolu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, którzy specjalnie dla naszych przedszkolaków przygotowali spektakl pt. "Czerwony Kapturek". Po przedstawieniu  uczniowie zadawali dzieciom zagadki związane z bajką, a za poprawną odpowiedź nagradzali cukierkami. Wśród małych aktorów byli także absolwenci naszej placówki.
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w piątek 15 grudnia 2017 r. przyjęła nasze zaproszenie pani Elżbieta Grzelczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filii nr 2 przy ul. Sieradzkiej. Pokazała dzieciom książki o różnej tematyce i różnej wielkości oraz opowiedziała, jak opiekować się książeczkami, żeby się nie zniszczyły. Na koniec spotkania przeczytała opowieść o świętach Bożego Narodzenia, wprowadzając dzieci w klimat nadchodzących świąt.
06-12-2017

Mikołajki z UJK

Goście, goście nas odwiedzają i prezenty nam wręczają! Podziekowania dla studentów piotrkowskiegio Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego przesyłają  dzieci i zapraszają za rok:-)

Czwartek 16 maja 2024