Dzieci z grupy IV - Aleksander i Mateusz reprezentowali nasze przedszkole w Międzyprzedszkolnym konkursie "Bezpieczny Przedszkolak" organizowanym przez PS nr 15.  Uczestnicy wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa zarówno w przdszkolu jak i w ruchu drogowym. Dobra zabawa i zdrowa rywalizacja oraz ciekawe nagrody okazały się rewelacyjnym sposobem spędzenia czasu z nowymi kolegami i koleżankami.
Dzieci z grupy II stawiały swoje pierwsze kroki na scenie teatralnej w Miejskim Ośrodku Kultury podczas Festiwalu „Fantazja”. Przedszkolaki za barwne wprowadzenie w świat krasnoludków Marii Konopnickiej w prezentacji pt. Krasnoludki są na świecie” otrzymały wyróżnienie i mnóstwo wspaniałych nagród.
artykuł
W poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich odwiedziła nasze przedszkole i grupy starsze  poetka regionu piotrkowskiego pani Izabela Schyndel. Zapoznała dzieci z legendami piotrkowskimi swojego autorstwa („Diabły, czarty i czarownice: legendy o Piotrkowie” i „Nad Strawą i Pilicą: legendy regionu piotrkowskiego”), np. o powstaniu jeziora Bugaj, o diabłach z rogami i kopytami, które w mieście Piotrkowie babie na pomoc przyszły, a także o początkach miejscowości naszego regionu jak Bąkowa Góra czy Moszczenica.

Tymczasem młodsze przedszkolaki przyniosły ze sobą swoje ulubione książeczki i z radością opowiadały o nich swoim kolegom. Dzieci zapoznały się z etapami powstawania książki, dowiedziały się, że należy je szanować i o nie dbać. Dzięki różnym zabawom i quizom sprawdziły swoją wiedzę o bohaterach najpopularniejszych bajek.W grupie I gościliściliśmy mamę Majki , która wraz z panią Ewą czytały wiersze dla najmłodszych.
Dziękujemy przybyłym gościom i zapraszamy ponownie:-)
A gdzie można kupić książkę? Oczywiście w księgarni. A więc idziemy na wycieczkę:-)
Światowy Dzień Ziemi to akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i uświadamianie , iż Ziemia jest naszym wspólnym dobrem.Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc.
Nasze przedszkolaki  także świętowały. Wraz z nauczycielkami tworzyły, dyskutowały na tak ważne dla nas wszystkich tematy dotyczące czystości powietrza, wody i gleby. "Zaczynamy od najmłodszych lat , wtedy piękny będzie Świat" nie tylko od święta ale też na codzień:-)
Z dalekiego  Szczyrku przyjechali do nas goście. Ubrani w ludowe stroje góralskie przywitali przedszkolaków charakterystyczną gwarą  oraz zaprosili na koncert .Nie zabrakło skrzypiec, akordeonu i kontrabasu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zabawie a nóżki same podrygiwały do tańca.
"Na stole święcone, tuż obok baranek,
W koszyczku pełno barwnych pisanek
I jakże znamienne w polskim krajobrazie
Budzące się do życia wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
Malują kolorem uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
Gdy wielkanocne na stole śniadanie."

Aby był to czas uroczy, życzymy miłej Wielkanocy.
Aby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało.
Aby szynka nie tuczyła, atmosfera była miła.
Niech tradycja wodę leje, a zajączek niech się śmieje!

Tradycyjnie jak co roku przed świętami w naszym przedszkolu odbyło się składanie życzeń wielkanocnych i wspólne spożywanie posiłku wielkanocnego . W tym roku  dzieci kosztowały smaczny żurek z jajeczkiem i cieszyły się z nadchodzących świąt. Dziękujemy mamie Piotrusia i Paulinki za przygotowanie słodkich mazurków i ciasteczek dla dzieci. A po śniadaniu prezentacja filmu "Kurczak Malutki".
Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - a mianowicie sam Koziołek Matołek . Dzieci dobrze znały naszego bohatera , gdyż wcześniej zapoznały się z literaturą Kornela Makuszyńskiego z cyklu akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Zabawne przygody koziołka nie tylko bawiły ale też uczyły odpowiedzialności i rozwagi w życiu codziennym. Przeprowadzony quiz utrwalił zdobytą wiedzę a nabyte umiejętności  pozwoliły na zdobycie członkostwa w Klubie Przyjaciół Koziołka Matołka .
Dzisiaj przyszedł do nas długo oczekiwany gość -pani Wiosna. Zabrała ze sobą pyszne i zdrowe kanapki dla przedszkolaków i zachęcała do jedzenia. Chętnych nie brakowało a byli też tacy śmiałkowie , którzy kosztowali posianej własnoręcznie rzeżuchy. Po śniadaniu młodsze dzieci zabrały się za sianie owsa a starsze wygladały oznak wiosny na świeżym powietrzu.
Nasze przedszkole odwiedzili dzisiaj niezwykli goście, a mianowicie uczniowie klasy II  ze Szkoły Podstawowej nr 16. Przybyli do nas z przedstawieniem  "O Szewczyku Dratewce" wyreżyserowanym przez wspaniałą nauczycielkę panią Edytę Tuzikiewicz . Dzieci przedszkolne oglądały występ z zapartym tchem a na koniec nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Nie chwaląc się w przedstawieniu występowały też byłe absolwentki naszego przedszkola. Życzymy wszystkim uczniom i pani Edycie dalszych sukcesów aktorskich i zapraszamy do naszego przedszkola.

Środa 15 maja 2024

Strzeżysław, Robert, Cecyliusz, Atanazy, Zofia, Dionizja, Czcibora, Nadzieja, Izydor, Jan, Kasjusz, Florencjusz, Florenty, Piotr