Czyli kolejne spotkanie z filharmonią - panem Witkiem i panem Michałem , grającym świetnie na  instrumentach celtyckich.
14 listopada dzieci z grup IV  i V zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 10 na występ artystyczny o charakterze patriotycznym w wykonaniu klasy II  "Święto Niepodległości". Była to dla przedszkolaków wspaniała lekcja historii  a talent młodych aktorów został nagrodzony gromkimi brawami.
Nasze przedszkole rozpoczęło I edycję konkursu "Moja Mała Ojczyzna " .

Wszystkim darczyńcom za przekazane dary dla piotrkowskiego schroniska dla zwierząt:-)
Informujemy  również o możliwości stałej pomocy dla schroniska w formie karmy, starych koców oraz adopcji zwierzęcia:-) Wszelkie pytania i ewentualne dary prosimy kierować do nauczycielki grupy II - Renaty Góral
Link do strony schroniska
Nasza akcja ma na celu promowanie zdrowego żywienia a także zachęcanie do obserwacji otaczającego świata. Jesień idealnie temu sprzyja , wiec w naszym przedszkolu dzisiaj dużo się działo. Jedliśmy marchewki, próbowaliśmy dyniowe pestki. Szukaliśmy pomarańczowego koloru w ogrodzie przedszkolnym i w sali, zbieraliśmy liście.
Kochani rodzice i dzieci !
Jak co roku w naszym przedszkolu organizowana jest zbiórka karmy dla potrzebujących zwierząt z Piotrkowskiego Schroniska. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie do placówki puszek i karmy suchej dla psów i kotów, a także starych ręczników , koców, na zimę. Zbiórkę prowadzimy do 12.10.2018r.

Za wszelkie zainteresowanie i okazaną pomoc serdecznie dziękujemy:-)
link do strony internetowej schroniska

04-10-2018

Bum,bum!

To kolejne spotkanie z ciekawymi ludżmi i muzyką. Dzisiejszym bohaterem filharmoni były instrumenty perkusyjne; drewienka,kokosy, drapaki, dzwonki i wszystko w zasięgu małych rączek dzieci. Pan Witek przedstawił nam  historię i zastosowanie tych instrumentów.A zaraz potem na nich graliśmy i do ich rytmów tańczyliśmy. Rumba, Cza Cza, Samba już nie jest nam obca. Oj wesoło, wesoło było dzisiaj w przedszkolu:-)
Na wycieczce dziś byliśmy , lato sobie żegnaliśmy.
Autokarem brr…. do lasu, nie robiliśmy tam hałasu.
Drzewa w lesie rosną duże a gatunki ich przeróżne.
Liście barwne , już jesienne a igiełki wciąż nie zmienne.
Gospodarza witaliśmy , ciekawostki poznaliśmy.
Były tam dziki, boćki i jelenie oraz lisy, konie i jastrzębie.
Puchacz oraz wielki orzeł z ostrym dziobem ciekawo zerkały w naszą stronę.
Na zabawę przyszła kolej, więc pobiegaliśmy trochę.
Chustą się pobawiliśmy i deserek zjedliśmy.
Nikt papierka nie zostawił i do kosza go odprawił.
Przy ognisku usiedliśmy , ciepło ognia poczuliśmy.
Na pamiątkę zdjęcia pstrykaliśmy i wrócić wiosną obiecaliśmy.
Do przedszkola wracać czas!
Prześliczne DZIĘKUJĘ krzyknęliśmy na raz!

Dziękujemy gospodarzowi panu Pawłowi Kowalskiemu za miłe przyjęcie i ciekawie prowadzoną  pogadankę:-)
22-09-2018

Zatrzymać lato

21 września dzieci z grupy III wzięły udział w wydarzeniu ekologiczno – artystycznym „Zatrzymać lato”. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi Paniami przebrane za bociany spotkały się na Rynku Trybunalskim, aby wspólnie z innymi przedszkolakami pożegnać Panią Lato a powitać jej siostrę – Jesień. Podczas imprezy dzieci bawiły się, śpiewały, tańczyły, a przedstawiciele grup wzięli udział w konkursie wiedzy o bocianich zwyczajach.
Po wakacjach zaczynamy nowy sezon spotkań z panem Witkiem i jego utalentowanymi gośćmi. Dzisiaj gra na akordeonie , śpiewanie wspólnych piosenek i świetny humor dzieci w rolach głównych:-)

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda