29-05-2019

Ahoj Piraci !

Kolejna filharmonia za nami .Dzisiejszymi bohaterami byli pan Witek, pan Bogdan i instrument zwany Guitalele (na podobieństwo gitary stworzona dla młodszych dzieci do nauki gry). Śpiewaliśmy  "Szanty" i pływaliśmy po morzach i oceanach jako piraci. Oj , szkoda się żegnać na wakacje:-)
"Kocham Cię mamusiu , bo...
-jesteś kochana,
-jesteś  dobra,
-jesteś piękna,
-robisz mi dobre obiadki,
-przytulasz mnie,
-kupujesz mi prezenty,
-jesteś moja,
-pomagasz mi"
Po raz kolejny w naszym przedszkolu zagościła Pani Ewa z Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, która opowiedziała przedszkolalom dlaczego i jak należy prawidłowo segregować śmieci. Po krótkiej pogadance przyszedł czas na sprawdzenie zdobytej wiedzy. Zadaniem dzieci było samodzielne umieszczenie przeróżnych odpadów we właściwych koszach. Zadanie wykonały na szóstkę, a w nagrodę otrzymały piękne książeczki na temat segregacji śmieci.
Mikołaj i Zosia z grupy V reprezentowali nasze przedszkole w konkursie ekologicznym "W zgodzie z przyrodą" organizowanym co roku przez Przedszkole Samorządowe nr 12. Wszyscy świetnie się bawili i nagrody wywalczyli:-)
 Na VIII Festiwalu Piosenki Angielskiej zorganizowanym  przez prywatne Przedszkole Magdaleny Jakubiak nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III -Zosia i Kasia. Jak co roku najważniejsza była dobra zabawa a organizatorzy spisali się na medal:-)

recenzja na epiotrków
Oj czary, czary! Instrument z mini klawiaturką i dmuchanym ustnikiem czyli  MELODYKA oraz magiczny, bezdotykowy THERAMIN gościły na naszym kolejnym koncercie filharmonii. Zachwytom, zdziwieniom nie było końca :-)
W nawiązaniu do obchodów 23 kwietnia Światowego Dnia Książki  oraz Miedzynarodowego Projektu Piękna Nasza Polska Cała zakończyliśmy tydzień poświęcony czytaniu ksiażek  , ich powstawaniu oraz przybliżeniu polskich  pisarzy. Zapraszaliśmy gości, czytaliśmy polskie bajki, wiersze oraz  legendy. Braliśmy udział w Ogólnopolskim Czytaniu Legend i Baśni Polskich dnia 25.04 godz.12.00. Odwiedziliśmy księgarnię "Na Rogu" i pracownice  , które opowiedziały  nam o swojej pracy.
Dziękujemy za cenne informacje i miłą atmosferę w księgarni:-)
Jak co roku w naszym przedszkolu dzieci zasiadają z nauczycielkami i pracownikami przedszkola do świątecznego śniadania. Wszyscy składają sobie życzenia i przy muzyce cieszą się z nadchodzacych świąt.
18-04-2019

Święta,święta!

Życzymy Wam Kochani,
aby te Święta Wielkanocne
wniosły do waszych serc
wiosenną radość i świeżość,
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Dyrekcja  i personel Przedszkola Samorządowego  nr 5
Mając na uwadze przedłużającą się trudną sytuację rodziców w zapewnieniu opieki nad dziećmi w związku z trwającym w oświacie strajkiem nauczycieli, informujemy że nasza placówka zawiesza strajk od 15 kwietnia. Dziękujemy wszystkim rodzicom za dotychczasową wyrozumiałość i ogromne wsparcie jakie od Państwa otrzymaliśmy.
Solidaryzujemy się ze wszystkimi, którzy walczą o lepsze warunki i godność nauczycieli.

Czwartek 18 kwietnia 2024

Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara