25-11-2019

Skąd my to znamy?

Czyli kolejna muzyczna audycja za nami. Dzisiaj pan Witek zaprosił gościa aż z Peru, który opowiadał nam o zwyczajach świątecznych w jego kraju. Pan Rafał  śpiewał po hiszpańsku kolędy i  pieśni wenezuelskie przygrywając  na instrumencie zwanym RONROCO.
Zaśpiewana najstarsza kolęda z 1818 r.  "Cicha noc" w obu językach przywołała już świąteczne wspomnienia :-)
21-11-2019

30 lat UNICEF

W 1989 r. światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie i przyjęli Konwencję o prawach dziecka. Nasze przedszkole dołączyło do obchodów 30 lecia tej zaszczytnej inicjatywy. Dzieci w tym dniu ubrały się na niebiesko jednocząc się z potrzebującymi dziećmi na całym świecie. Utrwaliły informacje o swoich prawach a także obowiązkach. Doceniły kraj, w którym żyją i się wychowują oraz to co otrzymują codziennie od swoich najbliższych. Wiedzą, że  zawsze warto pomagać , szczególnie najmłodszym , bezbronnym dzieciom. Jeśli my rodzice chcemy się przyczynić choć troszkę do poprawy warunków dzieci w Nigrze wpłaćmy symboliczną kwotę na podany link
Dzisiejszy konkurs miedzyprzedszkolny otwierała grupa III wierszem Cz. Janczarskiego "Co to jest Polska" oraz piosenką "Namaluję Polskę". W tym roku dzieci miały przygotować pracę plastyczną o tematyce "Polskie legendy" oraz wiersz lub piosenkę o tematyce patriotycznej. Wszystkie występy były wspaniałe , gdyż przygotowane i wykonane z sercem. Upominki i dyplomy sprawiły wiele radości i nagrodziły włożony trud w występ.
Bardzo miłą niespodzianką uhonorował nas prezent i list z pdziękowaniami od  Prezydenta Polski  pana Andrzeja Dudy:-)
08-11-2019

Szkoła do hymnu

"– 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Nasze przedszkole również właczyło się w akcję „Szkoła do hymnu” i o symbolicznej godz. 11:11 przedszkolaki oraz cały personel wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Kolejna filharmonia i pan Witek zaprosił  do nas specjalistów w tej dziedzinie Dyzia i Kamila. Breakdance to inaczej łamany taniec. Osoba tańcząca breakdance to b-boy/biboj (mężczyzna) lub b-girl/bigerl (kobieta). Dzieci podziwiały taniec "robotów" i uczyły się od nalepszych.
Konkurs został dzisiaj rozstrzygnięty. Jury spośród wielu prac plastycznych wybrała te najpiękniejsze i najpracowitsze.
Zdobywczynią I miejsca została Kornelka z grupy III
                        II miejsce zdobyła Paulinka z grupy II
                        III miejsce zaś  Iza z grupy IV i Kornelia z grupy II
Wszystkie dzieci zostały nagrodzone a przepiekne prace zawisły w holu przedszkolnym.
Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie:-)
Przypomnijmy, że 5 listopada obchodzimy Miedzynarodowy Dzień Postaci z Bajek !
To Festiwal Piosenki Przedszkolnej, który  odbył się poraz pierwszy  w edycji jesiennej  w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. W tym roku na ludowo. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III  - Natalia, Nikola, Emilka, Krystian i dwóch Bartków. Mimo tremy przed pierwszym w kolejności występem przedszkolaki wykazały się świetnym śpiewem i tańcem. A w dniu następnym zostały docenione III miejscem na podium.

W dniu dzisiejszym prawie wszystkie przedszkolaki włączyły się  w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta", która miała na celu zorganizowanie w placówce działań upamiętniających ważne postacie lub wydarzenia naszego miasta. Dzieci i nauczycielki w zależności od grup  odwiedzały pomniki, tablice upamietniajace, groby nieznanych żołnierzy, stary cmentarz. Przedszkolaki miały możliwość poznania krótkiej historii i zapalenia symbolicznego znicza.
Dziękujemy za zaangażowanie rodziców w akcję i zakup zniczy na ten cel:-)
Jak co roku Przedszkole Samorządowe nr 19 organizuje festiwal pod nazwą "Jesień w wierszu i piosence". Nasze przedszkole reprezentowały Lenka i Maja z II grupy. Dziewczynki pięknie zaśpiewały piosenkę pt. "Jesień, to już jesień", za którą otrzymały wspaniałe nagrody.
Dzieci z grup III i IV wybrały się na wycieczkę do Tomaszowa Mazowieckiego i odwiedziły 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej. Zwiedzanie, dotykanie, przymierzanie, podziwianie, rozmowy z żołnierzami.
Zapraszamy do galerii zdjęć w poszczególnych grupach:-)

Wtorek 16 lipca 2024

Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda