Mając na uwadze przedłużającą się trudną sytuację rodziców w zapewnieniu opieki nad dziećmi w związku z trwającym w oświacie strajkiem nauczycieli, informujemy że nasza placówka zawiesza strajk od 15 kwietnia. Dziękujemy wszystkim rodzicom za dotychczasową wyrozumiałość i ogromne wsparcie jakie od Państwa otrzymaliśmy.
Solidaryzujemy się ze wszystkimi, którzy walczą o lepsze warunki i godność nauczycieli.
Jak co roku Przedszkole Samorządowe nr 24 organizuje festiwal pod nazwą "Wiosna w wierszu i w piosence". Nasze przedszkole reprezentowały Zosia i Nikola z II grupy. Wiersz i piosenka o tematyce wiosennej ślicznie komponowały się na tle konkursowych prac plastycznych. Nasze przedszkole otrzymało I miejsce (medal)  za pomysłowość i wykonanie wielkanocnego kurczaka:-)

Fotorelacja   z PS 24
W czwartek 14 marca odwiedzili nas uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 13 z przedstawieniem o tematyce ekologicznej "O zielonej królewnie i krasnoludkach". Dzięki przedstawieniu dzieci mogły utrwalić wzorce właściwych zachowań dotyczących ochrony środowiska poprzez zachowanie czystości otoczenia i segregowanie odpadów (odpowiednie pojemniki do poszczególnych rodzajów śmieci), a także słownictwo związane z zagadnieniem ("ekologia", "recykling").
06-03-2019

Co to za melodia?

Kolejne spotkanie z muzyką, panem Witkiem i gościem specjalnym -panem Krzysiem.Zadaniem dzieci było odgadnięcie tytułów bajek z daną muzyką min. "Merida Waleczna"," Piękna i bestia" oraz "Gumisie". Instrumentami , które  królowały na dzisiejszej filharmonii były klarnet i saksofony ( w tym jedyny w Polsce czarny saksofon z Tajwanu). Na koniec wszyscy żegnaliśmy się tańcząc do muzyki z filmu "Trole".
05-03-2019

Ostatkowo

"Pszyszły dziadki na ostatki nie mamy ojca, ani matki ,dajcie pączka lub grosika zatańczymy wam walczyka" ...
-My rodziców zacnych mamy ale bawić się kochamy, więc jak przystało na przedszkolaka zabawa w przedszkolu nie byle jaka !

Wierszykowo :
"Pewien z Krakowa leniuch Horacy,
co niemożliwie unikał pracy
i za to KAR NAWAŁ
on wciąż dostawał,
dał dyla nad morze na cacy.
Wchodząc do morza, zdejmując gatki
spojrzał w horyzont i rzekł: "O STATKI!"
I nagle fala z nóg go powala,
morze go wciąga w otchłań pramatki.
I już KAR NAWAŁ skończył się w pracy
bo już nie żyje ten nasz Horacy
a na pamiątkę ostatnich słów
świętuj "O STATKI" w tym roku znów,
tak jak świętują wszyscy Hojracy"

Brainly.pl
06-02-2019

Zagraj razem z nami

I kolejne spotkanie z filharmonią. Dzisiaj poznaliśmy gitarę basową oraz niezwykły instrument jakim jest EVI. Mieliśmy możliwość zagrania na każdym z nich i wysłuchania wielu utworów w ich wykonaniu. Na koniec bawiliśmy się wspólnie i jeszcze karnawałowo:-)
To już po raz IV Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich zorganizowało konkurs "Kolęd i Pastorałek", w którym reprezentowali nas artyści z grupy II ;Natalia, Nikola, Julia , Franek i Piotruś. Dzieci przepięknie zaśpiewały kolędę " Przybieżeli do Betlejem"  i ożywili nastrój wesołym wykonaniem a  do przedszkola wróciły z dyplomami i nagrodami.

Przedszkole SPSK w Piotrkowie Tryb.
Link do stronki przedszkola
Jak co roku w naszym przedszkolu bawiliśmy się na balu . Gościliśmy wróżki, królewny, rycerzy, kowbojów, bohaterów filmowych, astronautów a także diablicę i myszkę Miki. Profesjonalna sesja zdjęciowa i wodzirej zapewnili świetną zabawę. A kiedy to połączymy z dobrym humorem przedszkolaków - wychodzi  zabawa na 102;-)
Noworoczna filharmonia z panem Witkiem przebiegła w atmosferze bajek i zagadek. Pani Asia i pan Kacper śpiewali piosenki z bajek a dzieci miały za zadanie odgadnąć ich  tytuły;  " Król Lew", "Ekspres Polarny" , "Piękna i Bestia" oraz "Toy story". Oczywiście poradziły sobie super!

"Ze szczerego serca w ten piękny czas, gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzymy miłości bez trosk i złości,
pokoju na świecie i wszystkiego czego tylko zapragniecie,
niech Wam się spełni, radości doda
i niech będzie biało, żeby się szczęście zawsze do wszystkich uśmiechało!

SPOKOJNYCH I ZDROWYCH ŚWIĄT   oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2019 ROKU
życzą dzieci i personel Przedszkola Samorządowego nr 5

Odświętny wystrój- nie tylko stolików, ale i dzieci sprzyjał świątecznemu nastrojowi. Apetyty dopisały, a bałwanki, choinki i gwiazdki piernikowe, które piekli rodzice uświetniły ten świąteczny obiad.
Serdecznie dziękujemy za pyszne wypieki:-)

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr