Noworoczna filharmonia z panem Witkiem przebiegła w atmosferze bajek i zagadek. Pani Asia i pan Kacper śpiewali piosenki z bajek a dzieci miały za zadanie odgadnąć ich  tytuły;  " Król Lew", "Ekspres Polarny" , "Piękna i Bestia" oraz "Toy story". Oczywiście poradziły sobie super!

"Ze szczerego serca w ten piękny czas, gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzymy miłości bez trosk i złości,
pokoju na świecie i wszystkiego czego tylko zapragniecie,
niech Wam się spełni, radości doda
i niech będzie biało, żeby się szczęście zawsze do wszystkich uśmiechało!

SPOKOJNYCH I ZDROWYCH ŚWIĄT   oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2019 ROKU
życzą dzieci i personel Przedszkola Samorządowego nr 5

Odświętny wystrój- nie tylko stolików, ale i dzieci sprzyjał świątecznemu nastrojowi. Apetyty dopisały, a bałwanki, choinki i gwiazdki piernikowe, które piekli rodzice uświetniły ten świąteczny obiad.
Serdecznie dziękujemy za pyszne wypieki:-)

-Jak to 6 grudnia bywa , Mikołaj do dzieci przybywa!
Pyta czy były grzeczne i wręcza prezenty bajeczne!
Filharmonia jak co miesiąc przyniosła nam nowe doświadczenia muzyczne. Poznaliśmy magiczną muzykę wiatru i słońca graną na instrumentach przez Szamana. Wywoływalismy deszcz a na koniec polowaliśmy na bizony:-) Całość prowadził wyśmienity pan Witek wraz z przyjacielem z Ameryki.
Jak co roku w Miejskim Ośrodku Kultury mieliśmy okazję do spotkania i zabwy ze Śwętym Mikołajem. Nie obyło się bez problemów i potrzebowaliśmy pomocy ze strony POLICJI by Mikołaj dojechał. Śnieżynka Justynka wyczarowała pięknym śpiewem śnieg a  pan Tomasz zaprosił magika , który czarował choinki, bombki, światełka i latające stoliki. Mikołaj rozdawał czekoladowe mikołajki a dzieci radośnie tańczyły i  śpiewały. Oj! Pięknie było, pięknie:-)
Dzisiaj gościł w naszym przedszkolu iluzjonista z programu "Mam talent" pan Maciej Szymański. Emocji nie brakowało. Poprzez radość, zdziwienie, zachwyt dzieci wyrażały własne nastroje. Zabawa była przednia , magia wspaniała a dzieci zachwycone.
W piątek  dzieci z gr.II i III odwiedziły  Urząd Pocztowy. Przedszkolaki obejrzały poszczególne pomieszczenia pocztowe oraz zapoznały się z pracą listonosza. Na koniec wysłały listy do Świętego Mikołaja.
Dziękujemy pracownikom za życzliwe przyjęcie i oprowadzenie po siedzibie poczty:-)
Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.Stał się również symbolem pomocy, dzięki akcji charytatywnej “Podaruj Misia” . Właśnie dzisiaj obchodzimy jego wielkie święto w przedszkolu. W związku z tym świętem , odwiedził nas miś Teddy Eddie z Centrum Języków Obcych i Tłumaczeń Point .
 20 listopada przypada  rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.
Czyli kolejne spotkanie z filharmonią - panem Witkiem i panem Michałem , grającym świetnie na  instrumentach celtyckich.

Środa 01 maja 2024

Jeremiasz, Berta, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub, Tamara, Maja